• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Технологічна схема митного оформлення товарів у відповідності до митного режиму "тимчасове ввезення (вивезення)" на м/п "Хирів" Галицької митниці

Регіональні митниці | Інші від 26.07.2001 № 211 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Інші
  • Дата: 26.07.2001
  • Номер: 211
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Інші
  • Дата: 26.07.2001
  • Номер: 211
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГАЛИЦЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Галицької митниці
26.07.2001 N 211
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
9 серпня 2001 р.
за N 111/679
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
митного оформлення товарів у відповідності до митного режиму "тимчасове ввезення (вивезення)" на м/п "Хирів" Галицької митниці
Технологічна схема застосування митного режиму тимчасового ввезення (далі - Технологічна схема) розроблена з метою вдосконалення механізму реалізації положень статті 71 Митного кодексу України, у відповідності з Порядком застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженим наказом ДМСУ N 173 від 28.03.2000 р. Дія цієї Технологічної схеми поширюється на товари, що перебувають під митним контролем та переміщуються через митний кордон України суб'єктами підприємницької діяльності з метою тимчасового ввезення, в тому числі для проведення міжнародних виставок або ярмарок, спортивних та культурно-видовищних заходів.
1. Загальні положення
1.1. Терміни вживаються в цій Технологічні схемі в такому значенні:
Виставкові товари - товари, що використовуються як експонати, а також такі, що призначаються для облаштування павільйонів, стендів (обладнання), в тому числі в обмеженій кількості горілчані та тютюнові вироби (виключно у разі їх використання як експонатів на міжнародних виставках).
Міжнародна виставка - це захід, обмежений обумовленим терміном, під час якого експонуються товари та послуги підприємств з різних країн світу однієї чи кількох галузей економіки, проводиться реклама цих товарів та послуг з метою вивчення попиту на них та сприяння їх реалізації на ринку країни.
Організатор виставки (ярмарку) - українське підприємство, установа, організація будь-якої форми власності, зареєстровані в Україні як юридичні особи відповідно до законодавства України, а також громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що займаються проведенням виставок.
Учасник виставки (ярмарку) - юридична або фізична особа, яка отримала запрошення для участі у виставці відповідно до умов, визначених організатором виставки згідно з чинним законодавством.
Ярмарок - це короткотермінова виставка, яка регулярно повторюється у певному місці під традиційною назвою в обумовлений термін з метою вивчення попиту на товари та подальшого їх продажу.
1.2. У режимі тимчасового ввезення на митну територію України можуть пропускатися такі товари:
а) призначені для демонстрації чи використання на міжнародних виставках, ярмарках;
б) призначені для використання при проведенні спортивних, наукових, культурно-освітніх та інших подібних заходів;
в) що ввозяться з метою ремонту;
г) що ввозяться разом з товаром у зв'язку з комерційною операцією;
д) що передаються замовниками-нерезидентами як комплектуючі елементи, крім витратних матеріалів, виконавцям-резидентам для виконання замовлень за договорами (контрактами), що не підпадають під дію Закону України "Про операції з давальницькою сировиною";
е) що ввозяться за міжнародними угодами.
1.3. Переміщення товарів через митний кордон України з метою тимчасового ввезення підлягає декларуванню в м/п з поданням вантажної митної декларації (далі - ВМД) та оформленню відповідно до митного режиму тимчасового ввезення. Митне оформлення партії товарів фактурною вартістю менше 100 доларів США (за винятком товарів, що підлягають експортному контролю) проводиться за листом підприємства без подання ВМД.
1.4. Витратні матеріали та товар, що витрачається або може витрачатися в рекламних, презентаційних та інших цілях, підлягають митному оформленню у вільне використання згідно із чинним законодавством.
1.5. Товари, що тимчасово ввозяться на митну територію України, перебувають під митним контролем з моменту ввезення на територію України до моменту їх зворотного вивезення або випуску митницею у вільне використання на території України.
1.6. До закінчення терміну тимчасового ввезення товари мають бути:
- вивезені за межі митної території України;
- або заявлені митниці з метою вільного використання;
- або передані митниці з метою передачі у власність держави;
- або передані митниці для зберігання;
- або знищені під контролем митниці, якщо такі товари та інші предмети не можуть бути використані як вироби чи матеріали.
1.7. Забороняється проводити митне оформлення товарів відповідно до митного режиму тимчасового ввезення у таких випадках:
а) заборони на ввезення відповідно до законодавства;
б) при ввезенні товарів, що не будуть використовуватися за своїм призначенням у господарській, науковій, гуманітарній та інших видах діяльності суб'єкта підприємницької діяльності України, а призначені для подальшої реалізації на території України;
в) ввезення на сертифікацію товарів, що ввозяться незібраними (комплектний об'єкт), чи інших товарів (продукції), які для здійснення сертифікації потребують виконання монтажних робіт;
г) за договорами:
купівлі-продажу;
міни;
консигнації;
маркетингу та про спільну діяльність;
ґ) якщо транспортні засоби не перебувають на обліку в країні відправлення;
д) витратних матеріалів;
е) товарів за переліком, що визначається Держмитслужбою.
1.8. При виявленні фактів використання тимчасово ввезених товарів з іншою метою, ніж та, що була заявлена митниці, фактів порушення зобов'язання про зворотне вивезення товарів, а також інших правопорушень суб'єкт підприємницької діяльності притягається до відповідальності згідно із чинним законодавством.
1.9. У разі виявлення фактів порушення митних правил інспектор м/п заводить справу про порушення митних правил.
2. Особливості проведення митного оформлення товарів, призначених для проведення міжнародних виставок або ярмарків, спортивних, наукових, культурно-освітніх та подібних заходів
2.1. Виставковий товар підлягає митному оформленню відповідно до режиму тимчасового ввезення за таких умов:
а) завчасного подання начальнику митниці організатором міжнародної виставки письмової заяви, в якій зазначаються такі відомості:
- мета, час і місце проведення виставки, юридична адреса і телефони організатора міжнародної виставки, номери рахунків у банку, інша інформація (на вимогу митниці), що може бути використана при подальшому митному оформленні виставкових товарів;
- про осіб (учасників виставки), відповідальних за зворотне вивезення товарів, а саме:
юридична адреса і телефони,
про рахунки в банку,
номери телефонів осіб, відповідальних за проведення виставки;
- найменування, приблизні кількість та вартість товарів, що будуть оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення;
- приблизна кількість представницьких та рекламних товарів, що будуть ввезені на митну територію України і витрачені (визначається та обґрунтовується в заяві до митниці організатором (учасником) виставки);
б) подання начальнику м/п чи особі, яка його заміщує, під час проведення митного оформлення таких документів:
- вантажної митної декларації;
- документів, що підтверджують сплату встановлених чинним законодавством платежів;
- копії письмової заяви організатора міжнародної виставки з резолюцією начальника митниці;
- зобов'язання особи не реалізовувати товари, оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення, без дозволу митниці і відповідного митного оформлення та вивезти або заявити їх для вільного використання в установлений термін;
- договору (контракту, запрошення тощо) щодо участі у міжнародній виставці;
- дозвільних документів, установлених чинним законодавством;
- товаросупровідних та комерційних документів (рахунків-фактур, пакувальних листів тощо).
Остаточне рішення щодо ввезення конкретної кількості такої продукції приймається начальником митниці.
2.2. Товар тимчасово ввозиться на територію України на термін проведення виставки з урахуванням часу, необхідного на транспортування експонатів, монтаж та демонтаж експозиції.
3. Особливості митного оформлення тимчасового ввезення інших товарів
3.1. Дія положень цього розділу поширюється на товари, зазначені в пунктах 1.2 "в" - 1.2 "д" Технологічної схеми.
3.1.1. До товарів, що ввозяться разом з товаром у зв'язку з комерційною операцією, належать контейнери, піддони, упаковка багаторазового використання та інша багаторазова тара, що відповідно до умов зовнішньоекономічного контракту повинна повертатися її власнику, а також зразки продукції, яку планується виготовляти на території України, та тому подібні товари, що ввозяться разом з товаром у зв'язку з комерційною операцією, але ввезення яких не є такою операцією.
3.1.2. До товарів, що передаються замовниками-нерезидентами як комплектуючі елементи, крім витратних матеріалів, виконавцям-резидентам для виконання замовлення за договорами (контрактами), що не підпадають під дію Закону України "Про операції з давальницькою сировиною", належать завершені вузли та агрегати і тому подібне обладнання, яке самостійно виконує окрему функцію складного механізму чи споруди (наприклад, радіостанція на судні і т.п.) та зворотне вивезення якого митниця може проконтролювати при вивезенні зібраного обладнання чи споруди.
3.1.3. Остаточне рішення щодо тимчасового ввезення товарів, зазначених у пункті 1.2 "г" (крім багаторазової зворотної тари, тимчасове ввезення якої здійснюється без дозволу начальника митниці), та транспортних засобів приймається начальником митниці.
3.1.4. Митне оформлення тимчасового ввезення товарів, зазначених у пунктах 1.2 "в" - 1.2 "д" цієї Технологічної схеми, здійснюється в митниці, в зоні діяльності якої знаходиться (зареєстрований) суб'єкт підприємницької діяльності України, що є одержувачем таких товарів згідно із зовнішньоекономічним контрактом.
3.1.5. Рішення про можливість проведення митного оформлення тимчасового ввезення товарів, зазначених в пунктах 1.2 "в" - 1.2 "д" цієї Технологічної схеми, в митниці не за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності приймається митницею, в зоні діяльності якої планується провести митне оформлення товарів відповідно до режиму тимчасового ввезення, за умови погодження цього питання з митницею за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
3.1.6. Товари підлягають митному оформленню відповідно до режиму тимчасового ввезення при виконанні таких умов:
а) подання вантажної митної декларації зі сплатою встановлених чинним законодавством платежів;
б) подання м/п письмової заяви, в якій зазначаються такі відомості:
- мета тимчасового ввезення товарів, номери телефонів осіб, відповідальних за зворотне вивезення товарів, номери рахунків у банку, юридична адреса підприємства, що тимчасово ввозить товари, інша інформація (на вимогу м/п), що може бути використана при митному оформленні;
- найменування, кількість та вартість товарів, що будуть оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення;
- термін зворотного вивезення товарів;
в) подання м/п зобов'язання керівника підприємства не реалізовувати товари, оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення, без дозволу митниці та відповідного митного оформлення, та про вивезення цих товарів у встановлений термін або проведення їх декларування у вільне використання на території України до закінчення цього терміну;
г) подання м/п договору (контракту), установлених чинним законодавством дозвільних документів, товаросупровідних та комерційних документів (рахунків-фактур, пакувальних листів тощо).
3.7. Контроль за зворотним вивезенням товарів покладається на м/п відповідно до митного режиму тимчасового ввезення.
4. Контроль за тимчасовим ввезенням підакцизних товарів
4.1. Митне оформлення зазначених товарів здійснюється під зобов'язання про зворотне вивезення в термін, що не перевищує 3 місяців з моменту митного оформлення ВМД. Рішення щодо тимчасового ввезення таких товарів приймається начальником митниці.
4.2. Зобов'язання про зворотне вивезення товарів повинно містити достатню інформацію для чіткого визначення адреси їх місцезнаходження (використання), а також для виключення можливостей їх підміни.
4.3. Для митного оформлення наступного продовження терміну зворотного вивезення зазначених товарів суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності завчасно (до закінчення тримісячного терміну) подає до митниці письмову заяву. Інспектор м/п в обов'язковому порядку перевіряє відповідність фактичного стану (фактичних кількості, місцезнаходження, комплектності тощо) товарів інформації, заявленій у попередньому зобов'язанні про зворотне вивезення, і рапортом про результати доповідає начальнику митниці. На основі цього начальник митниці приймає рішення про наступне продовження терміну зворотного вивезення товарів. Заява суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності з резолюцією керівництва митниці разом з актом про перевірку стану використання товарів залишається у справах м/п.
4.4. У разі виявлення ознак порушення митних правил суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності при використанні тимчасово ввезених товарів інспектор м/п діє згідно із чинним законодавством.
4.5. За наявності підстав для відмови у продовженні терміну зворотного вивезення товарів начальник митниці виносить рішення про таку відмову.
Примірник рішення вручається керівнику підприємства або особі, що діє за його дорученням (далі - представник суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності), під розписку про одержання на примірнику, що залишається у справах м/п, у разі відмови представника суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності від такої розписки про це робиться запис на примірнику рішення начальника митниці за наявності двох свідків.
У разі неможливості вручення цього рішення представнику суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності персонально примірник рішення в день його винесення надсилається на адресу суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності. Рішення вважається врученим, хоч би особа, якій було вислане рішення, не знаходилась за вказаною нею адресою або ця адреса була вказана невірно.
У разі фактичного невиконання суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності цього рішення в установлений термін м/п діє згідно із чинним законодавством.
4.6. Якщо результати перевірки свідчать про використання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності товару відповідно до заявленої мети, начальник митниці продовжує термін його зворотного вивезення на наступний 3-місячний термін з дотриманням вимог пунктів 4.3-4.5 цієї Технологічної схеми, аж до закінчення річного періоду, встановленого ст. 71 Митного кодексу України.
4.7. Продовження терміну зворотного вивезення таких товарів понад один рік здійснюється відповідно до порядку, встановленого Держмитслужбою.
5. Оформлення у вільне використання на території України товарів, які попередньо були оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення
5.1. Митне оформлення тимчасово ввезених товарів у вільне використання на території України здійснюється згідно із законодавством, що діє на момент проведення такого оформлення.
5.2. Митна вартість товарів, що були тимчасово ввезені та заявляються м/п у вільне використання на території України, повинна бути не менше, ніж та, що визначена м/п на момент переміщення цих товарів через митний кордон України.
5.3. Зниження митної вартості товарів, що були тимчасово ввезені та заявляються м/п у вільне використання на території України, з причин їх використання, експлуатації, природного зношення та ін. відповідно до ст. 16 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф" не дозволяється.
6. Митне оформлення зворотного вивезення товарів
6.1. Митне оформлення зворотного вивезення товарів здійснюється при виконанні таких умов:
а) подання вантажної митної декларації зі сплатою встановлених чинним законодавством платежів;
б) надання м/п договору (контракту) щодо тимчасового ввезення цих товарів, вантажної митної декларації, за якою товари були оформлені у режимі тимчасового ввезення, товаросупровідних та комерційних документів.
6.2. При зворотному вивезенні цих товарів митна вартість має збігатися з тією, що зазначена у ВМД на тимчасове ввезення товарів.
6.3. ВМД на тимчасове ввезення перебуває на контролі в м/п, до надходження підтверджень про фактичне вивезення тимчасово ввезених товарів за межі митної території України.
6.4. У разі підтвердження факту невивезення тимчасово ввезених товарів суб'єкт підприємницької діяльності, що відповідає за зворотне вивезення, притягується до відповідальності згідно із чинним законодавством.
Начальник м/п "Хирів" І.Піхоцький