• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Департамент інформаційних технологій та митної статистики Державної митної служби України

Державна митна служба України  | Наказ, Положення від 24.05.2005 № 423 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 24.05.2005
  • Номер: 423
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 24.05.2005
  • Номер: 423
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
24.05.2005 N 423
Про затвердження Положення про Департамент інформаційних технологій та митної статистики Державної митної служби України
Відповідно до Митного кодексу України, Указу Президента України від 24.08.00 N 1022/2000 "Питання Державної митної служби України" та наказу Державної митної служби України від 09.04.05 N 274 "Про припинення діяльності спеціалізованих митних установ"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Департамент інформаційних технологій та митної статистики Державної митної служби України, що додається.
2. Департаменту інформаційних технологій та митної статистики (Копосов С.А.) забезпечити подання Положення про Департамент інформаційних технологій та митної статистики Державної митної служби України на державну реєстрацію до Подільської державної адміністрації в місті Києві.
3. З моменту державної реєстрації цього Положення вважати таким, що втратив чинність, наказ Державної митної служби України від 18.03.04 N 200 "Про затвердження Положення про Управління інформаційного забезпечення та митної статистики".
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби В.В.Скомаровський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
24.05.2005 N 423
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент інформаційних технологій та митної статистики Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус Департаменту інформаційних технологій та митної статистики (далі - Департамент), а саме його компетенцію (права, завдання, функції) і розроблено на підставі Митного кодексу України, Положення про Державну митну службу України, Концепції створення Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України (далі - ЄАІС).
1.2. Департамент є регіональною митницею з впровадження та розвитку інформаційних технологій та ведення митної статистики, входить до системи митних органів України, у встановленому законом порядку здійснює організацію, контроль та обов'язки, пов'язані з виконанням митної справи, контролює та несе відповідальність за функціонування ЄАІС та ведення митної статистики відповідно до повноважень, делегованих спеціально вповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
1.3. Департамент безпосередньо підпорядковується одному із заступників Голови Служби, що курирує напрям роботи, пов'язаний з діяльністю Департаменту.
1.4. З методичних питань, Департаменту підпорядковуються структурні підрозділи митних органів України, що забезпечують функціонування елементів ЄАІС, захист інформації та ведення митної статистики в цих митних органах. Їх керівники призначаються на посаду та звільняються з неї за погодженням з Департаментом.
1.5. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, Митним кодексом України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби України, а також цим Положенням.
1.6. Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України й своїм найменуванням та інші печатки, штампи, бланки, відповідні рахунки в територіальному відділенні Державного казначейства України та банку.
1.7. Юридична адреса Департаменту: 04215, Київ, вул. Світлицького, 28-А, блок Б.
1.8. Створення, реорганізація та ліквідація Департаменту здійснюються згідно із законодавством України.
1.9. Гранична чисельність, структура, штатний розпис, фонд оплати праці, кошторис та план асигнувань загального й спеціального фондів Державного бюджету України затверджуються Головою Служби.
2. Основні завдання Департаменту
2.1. Упровадження і розвиток інформаційних технологій та ведення митної статистики Держмитслужби України.
2.2. Забезпечення розвитку й модернізації ЄАІС, інформаційного, технічного, телекомунікаційного, програмного та статистичного забезпечення функціонування Держмитслужби України.
2.3. Управління функціонуванням ЄАІС у цілому та її складових частин.
2.4. Ведення центральної бази даних ЄАІС.
2.5. Організаційно-технічне, методичне супроводження та розвиток відомчої телекомунікаційної мережі Держмитслужби України, розподілених інформаційно-телекомунікаційних комплексів, локально-обчислювальної мережі центрального вповноваженого органу з питань митної справи та митних органів, засобів зв'язку, телекомунікаційних мереж, задіяних при інформаційному обміні Держмитслужби України з іншими органами державної влади та митними установами зарубіжних країн.
2.6. Організаційне забезпечення завдань керування системою захисту інформації в автоматизованих системах та ЄАІС.
2.7. Захист законних прав щодо безпеки інформації в процесі інформаційної діяльності та взаємовідносинах із зовнішніми й закордонними організаціями.
2.8. Проведення перевірок у митних органах щодо виконання вимог нормативно-правових актів, нормативних і розпорядчих документів, що стосуються сфери захисту інформації та митної статистики.
2.9. Забезпечення інформаційної взаємодії Держмитслужби України з іншими органами державної влади України в межах двосторонніх угод, протоколів до цих угод або спільних наказів про обмін інформацією.
2.10. Розроблення інформаційної, програмної та методичної бази для впровадження автоматизованих експертних митних систем.
2.11. Розроблення та запровадження технологічних схем збору та обробки статистичної інформації з питань митної справи та у сфері регулювання зовнішньої торгівлі у зоні діяльності митниці.
2.12. Своєчасне, повне та об'єктивне інформування керівництва Держмитслужби України про стан автоматизації процесів управління в ЄАІС, розроблення пропозицій щодо їх поліпшення.
2.13. Сприяння (за погодженням з керівництвом Держмитслужби України) державним органам, громадським об'єднанням та підприємствам у діяльності зі створення міжвідомчої автоматизованої системи обміну даними згідно із законодавством України.
2.14. Моніторинг діяльності митних органів у галузі інформаційного та статистичного забезпечення діяльності Держмитслужби України та доведення його результатів до керівництва Держмитслужби для можливості оперативного прийняття управлінських рішень.
2.15. Здійснення організаційних і контрольних заходів щодо проведення закупівлі товарів, робіт і послуг у межах затвердженого кошторису для потреб Департаменту.
2.16. Забезпечення стандартизації митних технологічних та організаційних процесів, а також технічного менеджменту й адміністрування інформаційних технологій.
2.17. Прийняття на свої склади матеріальних цінностей (за напрямами діяльності), організація та здійснення складського обліку запасів, основних засобів, інших необоротних активів і видача їх згідно з розпорядженням Держмитслужби України.
2.18. Реалізація кадрової політики в підборі, розстановці, ротації та підвищенні кваліфікації кадрів у галузі інформаційних технологій та митної статистики.
2.19. Збір, узагальнення та проведення аналізу пропозицій митних органів України та сторонніх організацій щодо тематики науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (далі - НДДКР), спрямованих на вирішення актуальних проблем науково-технічного розвитку Держмитслужби України.
2.20. Формування та супроводження Багатогалузевої науково-технічної програми розвитку Держмитслужби України (далі - Програма) на підставі законодавчих і нормативних актів, контроль за термінами та якістю виконання робіт відповідно до технічних завдань та календарних планів.
2.21. Збір, узагальнення, аналіз та систематизація інформації про здійснювані та завершені науково-дослідні роботи, сучасні технології, кращі зразки техніки з метою їх можливого використання в наукових, технологічних та технічних інтересах Держмитслужби України.
2.22. Підготовка пропозицій з формування основних напрямів науково-технічного розвитку Держмитслужби України, організація та участь в роботах з розроблення концептуальних та методичних основ інформаційно-технічної та наукової політики, формуванні пропозицій щодо її вдосконалення.
2.23. Вивчення та узагальнення досвіду митних органів України та митних установ зарубіжних країн у частині, що стосується використання сучасних науково-технічних розробок у технологічних процедурах митного контролю з метою впровадження їх у практичну діяльність Держмитслужби України.
2.24. Аналіз результатів дослідної експлуатації приладів і систем, розроблених у рамках Програми, підготовка висновків і пропозицій щодо доцільності серійного виробництва нових технічних засобів та упровадження їх у практичну діяльність митних органів України.
2.25. Участь у підготовці розрахунків до кошторису на централізоване постачання/закупівлю матеріальних цінностей та надання послуг за напрямом діяльності Департаменту та Держмитслужби України.
2.26. Контроль за раціональним використанням матеріальних і фінансових ресурсів відповідно до нормативів та кошторисів, збереженням державної власності.
2.27. Погодження технічної документації при здійсненні організаційних заходів щодо проведення тендерів (торгів) з питань придбання та закупівлі послуг зв'язку, технічного обслуговування засобів зв'язку, засобів обчислювальної техніки, телекомунікаційного обладнання, програмного забезпечення, технічного захисту інформації для забезпечення діяльності митних органів України та подальшого розгляду на засіданнях Тендерного комітету Держмитслужби України.
2.28. Розроблення, впровадження та супроводження програмного забезпечення з питань, що належать до компетенції митної служби України.
2.29. Розроблення концепції організації та ведення митної статистики України.
2.30. Розроблення проектів законодавчих актів і відповідних нормативних документів стосовно організації та розвитку митної статистики і окремих контрольних функцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
2.31. Взаємодія з офіційними міжнародними організаціями з питань вдосконалення підготовки, ведення та представлення даних статистики зовнішньої торгівлі товарами.
2.32. Підготовка та формування даних митної статистики зовнішньої торгівлі для офіційних публікацій.
2.33. Зіставлення даних статистики зовнішньої торгівлі товарами з даними країн - торгівельних партнерів України.
2.34. Здійснення окремих контрольних функцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності відповідно до компетенції Департаменту.
2.35. Інформаційне забезпечення з питань митної статистики органів державного управління України, керівництва Держмитслужби України, окремих підрозділів митних органів.
2.36. Методичне забезпечення та координація діяльності структурними підрозділами митних органів України з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
3. Функції Департаменту
Департамент відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:
З питань впровадження сучасних інформаційних технологій
3.1. Управління ЄАІС Держмитслужби України в цілому та її окремими елементами.
3.2. Забезпечення керівництва Держмитслужби України, органів державної влади статистичними й інформаційними матеріалами.
3.3. Забезпечення єдності інформаційних технологій у Держмитслужбі України.
3.4. Розвиток і вдосконалення інформаційного та статистичного забезпечення в Держмитслужбі України на основі єдиної технічної політики й застосування сучасних інформаційних технологій.
3.5. Запровадження та використання сучасних засобів автоматизації виконуваних робіт.
3.6. Розробка та запровадження автоматизованих систем та прикладних програмних засобів збору й обробки інформації із застосуванням уніфікованих програмних продуктів у межах ЄАІС.
3.7. Супроводження розроблених, отриманих та придбаних програмних продуктів.
3.8. Ведення фонду алгоритмів та програм, технічної документації.
3.9. Ведення бази даних електронних копій вантажних митних декларацій відповідно до загальноприйнятих міжнародних правил статистики.
3.10. Контроль за повнотою та достовірністю інформації, яка знаходиться в ЄАІС Держмитслужби України. Розробка нормативних та інструктивних документів із зазначених питань.
3.11. Управління відомчою телекомунікаційною мережею та розподіленими інформаційно-телекомунікаційними комплексами Держмитслужби України.
3.12. Планування, контроль і аналіз функціонування складових частин ЄАІС.
3.13. Участь у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації посадових осіб митних органів з питань збору й обробки даних митної статистики, захисту інформації, запровадження сучасних інформаційних технологій, засобів зв'язку.
3.14. Погодження пропозицій Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури Державної митної служби України щодо розподілу митним органам, спеціалізованим митним установам і організаціям матеріальних цінностей, за напрямом діяльності Департаменту, придбаних у централізованому порядку.
З питань захисту інформації
3.15. Участь у підготовці нормативно-правових актів, що встановлюють правила доступу користувачів до ресурсів автоматизованих систем, визначають порядок, норми, правила із захисту інформації, встановлюють дисциплінарну відповідальність за порушення вимог безпеки інформації та встановлених правил експлуатації керування системою захисту інформації.
3.16. Організація та координація робіт при створенні комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) Держмитслужби України.
З питань науково-технічного розвитку
3.17. Проведення технічної експертизи та аналізу пропозицій від наукових та проектно-конструкторських установ України стосовно участі в науково-дослідних та дослідно-конструкторських роботах, спрямованих на вдосконалення технічного оснащення Держмитслужби України.
3.18. Вивчення та аналіз наукового, виробничого та технічного потенціалів виконавців розробок, передбачених Програмою.
3.19. Здійснення техніко-економічного обґрунтування доцільності проведення конкретних робіт з урахуванням перспективи розвитку Держмитслужби України.
3.20. Організація роботи з укладання договорів у рамках затверджених обсягів фінансування на виконання НДДКР відповідно до рішень Робочої групи з питань формування та реалізації Програми.
3.21. Організація приймання виконаних НДДКР та їх етапів і підготовка відповідних звітних матеріалів.
З питань митної статистики
3.22. Розроблення, запровадження та супроводження загальних методологій:
- митної статистики зовнішньої торгівлі України;
- формування в митних органах первинних даних, що є вихідними для статистики зовнішньої торгівлі;
- створення автоматизованих систем зі збору, обробки даних та формування митної статистики України;
- здійснення митними органами контрольних функцій;
- зіставлення даних митної статистики;
- спеціальної митної статистики.
3.23. Здійснення роботи з адаптації використовуваної в міжнародній практиці методології ведення митної статистики до ведення митної статистики зовнішньої торгівлі України.
3.24. Вивчення, аналіз та узагальнення міжнародної практики ведення митної статистики, співробітництво з митними та іншими компетентними органами зарубіжних держав, міжнародними організаціями, які займаються питаннями митної статистики.
3.25. Організація та контроль за формуванням, узагальненням та розповсюдженням даних митної статистики зовнішньої торгівлі України.
3.26. Аналіз стану справ у сфері зовнішньої торгівлі України на основі даних митної статистики (статистики зовнішньої торгівлі та спеціальної митної статистики).
3.27. Здійснення окремих контрольних функцій:
- у державній системі валютного та бартерного контролю;
- у державній системі контролю за дотриманням суб'єктами - порушниками умов спеціальних санкцій, що застосовуються відповідно до ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";
- у державній системі контролю за дотриманням суб'єктами законодавчих обмежень на здійснення операцій з окремими товарами (ліцензування, квотування, антидемпінгових заходів);
- у державній системі контролю при наданні суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності режиму сприяння.
3.28. Розроблення та супроводження нормативно-методологічної бази документів, що регламентує проведення зіставлень даних митної статистики.
3.29. Збір та систематизація відомостей щодо методологічних принципів формування даних статистики зовнішньої торгівлі країнами - торговельними партнерами України.
3.30. Збір та проведення зіставлень даних статистики зовнішньої торгівлі країн - торговельних партнерів України.
3.31. Налагодження та підтримання співробітництва з митними відомствами країн - торговельних партнерів України з питань обміну статистичними даними та їх зіставлення.
3.32. Підготовка та участь у проведенні спільних (з фахівцями митних служб країн - торговельних партнерів України) робочих зустрічей з детального розгляду та констатації причин розбіжностей, підготовка пропозицій щодо шляхів усунення виявлених розбіжностей.
3.33. Координація роботи з ведення спеціальної митної статистики в Державній митній службі України.
3.34. Організація оперативного обліку та звітності митних органів з питань спеціальної митної статистики.
3.35. Збір, узагальнення та аналіз вірогідності даних митних органів з питань спеціальної митної статистики.
3.36. Аналіз діяльності митних органів України за даними спеціальної митної статистики.
3.37. Підготовка інформаційних матеріалів з питань митної статистики та представлення даних органам державного управління України, керівництву Держмитслужби України, окремим підрозділам митних органів.
3.38. Здійснення інформаційної взаємодії Держмитслужби України з іншими органами державної влади України в межах двосторонніх угод, протоколів до цих угод та спільних наказів.
З питань організаційно-правової роботи
3.39. Здійснення контролю та координації дій структурних підрозділів митних органів з питань, що входять до компетенції Департаменту за напрямом діяльності.
3.40. Розроблення примірного положення про підрозділи митних органів з напряму діяльності Департаменту та їх примірної структури.
3.41. Участь у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації працівників митних органів з питань збору, обробки даних митної статистики та проведення на їх основі аналітичної роботи.
3.42. Надання методичної допомоги структурним підрозділам митних органів з питань інформатизації, митної статистики та захисту інформації.
3.43. Ведення діловодства та архівної справи.
3.44. Забезпечення додержання правових норм у службовій, фінансово-господарській діяльності структурних підрозділів Департаменту.
3.45. Розгляд пропозицій, клопотань, заяв, скарг, що надходять до Департаменту, і прийняття відповідних рішень згідно із законодавством України.
3.46. Ведення претензійно-позовної роботи та представлення у встановленому законодавством порядку інтересів Департаменту в судах, господарських судах, інших органах під час розгляду правових питань і спорів.
3.47. Здійснення правового супроводження договорів Департаменту з постачальниками (виконавцями) товарів, робіт і послуг.
3.48. Організація та забезпечення правильного застосування законодавства України у службовій, господарській та соціальних сферах діяльності Департаменту.
3.49. Участь у розгляді матеріалів за результатами перевірок, ревізій, інвентаризацій у митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях та Департаменті.
З питань роботи з особовим складом
3.50. Забезпечення організації стажування молодих спеціалістів Департаменту, підготовки та підвищення кваліфікації його особового складу, організація проведення атестації працівників Департаменту й формування його кадрового резерву.
3.51. Здійснення виховної та роз'яснювальної роботи з особовим складом Департаменту відповідно до положень Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", "Про державну таємницю", інших нормативно-правових актів.
3.52. Здійснення обліку військовозобов'язаних працівників Департаменту.
З питань фінансово-господарської діяльності
3.53. Ведення згідно із законодавством бухгалтерського обліку і фінансово-господарської діяльності.
3.54. Забезпечення раціонального використання матеріальних і фінансових ресурсів відповідно до нормативів та кошторисів, збереження державної власності.
3.55. Забезпечення подання до Держмитслужби України та інших уповноважених органів фінансових і статистичних звітів у строки, установлені чинним законодавством.
4. Права Департаменту
Департамент має право:
4.1. Одержувати в установленому порядку від митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій, структурних підрозділів центрального апарату Держмитслужби України, інших державних і недержавних органів, фізичних та юридичних осіб необхідну інформацію, статистичні дані й довідкові матеріали для виконання завдань, покладених керівництвом Держмитслужби України.
4.2. Брати участь у розробленні порядків, інструкцій, технологічних схем та інших аналогічних документів, що розробляються структурними підрозділами Держмитслужби України й прямо або опосередковано регламентують порядок обліку, збору та формування статистичної інформації з питань митної справи або зовнішньої торгівлі.
4.3. Представляти інтереси Держмитслужби України в науково-дослідних, фінансових, правоохоронних та інших державних органах з питань реалізації державної інформаційної політики.
4.4. Розробляти та подавати керівництву Держмитслужби України пропозиції щодо забезпечення необхідним устаткуванням та програмним забезпеченням для безперебійного функціонування ЄАІС.
4.5. Вимагати від керівників митних органів та їх структурних підрозділів дотримання вимог законодавства України з питань, визначених розділом 2 цього Положення.
4.6. Подавати керівництву Держмитслужби України пропозиції щодо призупинення процесу обробки інформації, заборони обробки тощо у разі виявлення порушень політики безпеки або при виникненні реальної загрози інформаційній безпеці.
4.7. Для вирішення покладених на Департамент завдань звертатись до керівництва митних органів щодо залучення відповідних фахівців їх структурних підрозділів, методичне забезпечення та координація діяльності яких здійснюється Департаментом.
4.8. Надавати роз'яснення положень нормативно-правових актів Держмитслужби України з питань, що належать до компетенції Департаменту.
4.9. Брати участь у встановленому порядку в перевірках митних органів з питань, що входять до компетенції Департаменту за напрямом діяльності.
4.10. Вносити на розгляд керівництва Держмитслужби України пропозиції про застосування заохочень або стягнень щодо особового складу митних органів України.
Департамент може мати й інші права, необхідні йому для здійснення покладених на нього завдань, якщо такі права будуть надані в установленому порядку Держмитслужбою України.
5. Керівництво Департаменту
5.1. Департамент очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з неї наказом Держмитслужби України й підпорядковується безпосередньо заступнику Голови Служби, на якого згідно з розподілом обов'язків покладено загальний контроль за діяльністю Департаменту.
5.2. Повноваження, функціональні обов'язки начальника Департаменту визначаються його посадовою інструкцією, яка затверджується Головою Служби за погодженням з курируючим заступником Голови Служби.
5.3. Начальник Департаменту:
5.3.1. Здійснює загальне керівництво діяльністю Департаменту.
5.3.2. Забезпечує виконання завдань, покладених на Департамент.
5.3.3. Бере участь у засіданнях колегії та нарадах Держмитслужби України, а також візує накази з питань, що належать до компетенції Департаменту.
5.3.4. Забезпечує взаємодію Департаменту з митними органами, спеціалізованими митними установами та організаціями, структурними підрозділами центрального апарату Держмитслужби України.
5.3.5. Вносить пропозиції керівництву Держмитслужби України про призначення й звільнення посадових осіб Департаменту, посади яких віднесено до номенклатури посад Голови Служби, а також щодо заохочення цих посадових осіб та накладення на них стягнень керівництвом Держмитслужби України.
5.3.6. Призначає та звільняє посадових осіб Департаменту, заохочує та притягує їх до дисциплінарної відповідальності за винятком осіб, зазначених у пункті 5.3.5 цього Положення.
5.3.7. Видає накази й розпорядження, дає вказівки, організовує та контролює їх виконання, є розпорядником фінансових та матеріальних ресурсів Департаменту.
5.3.8. Відповідає на звернення, скарги, запити й пропозиції фізичних та юридичних осіб, що надходять безпосередньо до Департаменту.
5.3.9. Подає керівництву Держмитслужби України пропозиції щодо вдосконалення роботи Департаменту.
5.3.10. Надає пропозиції керівництву Держмитслужби України щодо внесення змін до затверджених структури та штатного розпису Департаменту.
5.3.11. Виконує інші завдання, визначені керівництвом Держмитслужби України.
5.4. Начальник Департаменту має право:
5.4.1. Запитувати й одержувати в установленому порядку від митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій, структурних підрозділів центрального апарату Держмитслужби України, інших державних і недержавних органів, фізичних та юридичних осіб необхідну інформацію й довідкові матеріали для виконання завдань, покладених на Департамент.
5.4.2. Надавати відповідно до своєї компетенції відомості, зауваження, іншу службову інформацію митним органам, спеціалізованим митним установам та організаціям, структурним підрозділам центрального апарату Держмитслужби України, іншим державним і недержавним органам.
5.4.3. Приймати на роботу та звільняти з роботи працівників Департаменту за винятком осіб, зазначених у пункті 5.6 цього Положення, надавати їм відпустки та переміщувати їх на інші посади згідно з трудовим законодавством, вносити пропозиції керівництву Держмитслужби України про присвоєння їм спеціальних звань.
5.4.4. Розпоряджатися в установленому порядку коштами загального та спеціального фондів Державного бюджету в межах затверджених кошторисів, матеріальними цінностями, наданими в розпорядження Департаменту, за їх цільовим призначенням.
5.4.5. Укладати контракти, договори та угоди для забезпечення діяльності Департаменту й проводити розрахунки, пов'язані з фінансово-господарською діяльністю Департаменту.
5.4.6. Відряджати працівників Департаменту в службові відрядження в межах території України.
5.4.7. Самостійно встановлювати організаційні принципи та схеми роботи Департаменту та видавати відповідну організаційну документацію.
5.4.8. Брати участь у складі комісій, делегацій, експертних та інших робочих груп для вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту.
5.4.9. Представляти інтереси Департаменту в інших організаціях, підприємствах, установах.
5.4.10. Здійснювати інші функції й користуватися іншими правами згідно із законодавством України.
5.5. Начальник Департаменту несе відповідальність за:
5.5.1. Незабезпечення виконання покладених на Департамент завдань і функцій, передбачених цим Положенням.
5.5.2. Порушення фінансової дисципліни.
5.5.3. Неналежну організацію діяльності Департаменту, недотримання посадовими особами Департаменту вимог законодавчих та нормативно-правових актів.
5.5.4. Низький рівень трудової та виконавської дисципліни в Департаменті.
5.5.5. Незадовільний стан професійної підготовки посадових осіб Департаменту та виховної роботи з ними.
5.5.6. Негативні наслідки своїх розпоряджень, доручень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків та за бездіяльність.
5.5.7. Неналежний контроль за виконанням посадовими особами Департаменту вимог Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", "Про державну таємницю", інших нормативно-правових актів з питань державної служби, охорони державної таємниці.
5.5.8. Незабезпечення створення належних умов охорони праці та пожежної безпеки.
5.5.9. Порушення працівниками Департаменту вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та пожежної безпеки.
5.6. Начальник Департаменту має заступників за основними напрямами роботи, що призначаються на посади та звільняються з них наказом Держмитслужби України. Функціональні обов'язки між своїми заступниками начальник Департаменту розподіляє за погодженням із заступником Голови Служби, на якого згідно з розподілом обов'язків покладено загальний контроль за діяльністю Департаменту.
Начальник Управління
інформаційного забезпечення
та митної статистики


С.А.Копосов
WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua