• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок застосування спеціальних заходів при митному оформленні товарів "групи ризику"

Регіональні митниці | Наказ, Порядок від 30.06.2004 № 275
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 30.06.2004
  • Номер: 275
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 30.06.2004
  • Номер: 275
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАХІДНА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
30.06.2004 N 275
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
5 липня 2004 р.
за N 51/1011
Про Порядок застосування спеціальних заходів при митному оформленні товарів "групи ризику"
З метою забезпечення очікуваних надходжень податків та зборів до Держбюджету України, контролю за базою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, запобігання випадкам уникнення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності заходів тарифного та нетарифного регулювання, відповідно до вимог Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації, в редакції наказу Держмитслужби України від 21.10.2003 N 715, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.11.2003 за N 1041/8362, враховуючи вимоги листа ДМСУ від 20.01.2000 N 21/1-175-ЕП "Про впровадження спеціальних заходів при митному оформленні товарів "групи ризику", керуючись ст. 40 Митного кодексу України, в умовах загальної тенденції до спрощення процедури здійснення митного контролю та водночас підвищення її ефективності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок застосування спеціальних заходів під час митного контролю та митного оформлення товарів "групи ризику" (далі - Порядок), що переміщуються через митний кордон України, у Західній регіональній митниці (далі - ЗРМ) та митницях регіону (додається).
2. Вважати, що спеціальні заходи застосовуються з метою визначення:
- кількісних характеристик на товари, на які встановлено специфічні та комбіновані ставки ввізного мита;
- митної вартості на високоліквідні товари з високим рівнем оподаткування;
- коду товару за УКТ ЗЕД на подібні за складом та функціями товари із значною різницею у ступені оподаткування;
- країни походження на високоліквідні товари, щодо яких можлива фальсифікація країни походження.
3. Начальникам митниць, враховуючи специфіку регіону та на підставі аналізу товарів, що оформляються в зоні їх діяльності, визначити та затвердити переліки товарів, які мають бути віднесені до товарів "групи ризику" у відповідності до цього Порядку. При визначенні переліку цих товарів взяти за основу перелік товарів "групи ризику", що затверджується наказом Західної регіональної митниці, та при необхідності доповнити його.
4. Начальникам митниць регіону, начальникам підрозділів митного оформлення ЗРМ забезпечити безумовне виконання даного наказу та встановленого Порядку при митному оформленні товарів "групи ризику".
5. Вважати таким, що втратив чинність, наказ ЗРМ від 14.08.2002 N 378 "Про Порядок застосування спеціальних заходів при митному оформленні товарів "групи ризику".
6. Заступнику начальника юридичного відділу ЗРМ Репецькому Р.М. забезпечити державну реєстрацію цього наказу у Львівському обласному управлінні юстиції.
7. Наказ набуває чинності через десять днів після державної реєстрації у Львівському обласному управлінні юстиції.
8. Начальнику загального відділу служби організаційно-контрольної роботи Твердохліб Т.М. довести цей наказ до відома митниць регіону та структурних підрозділів ЗРМ.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника ЗРМ Цибульського І.І.
Заступник Голови Держмитслужби
України - начальник Західної
регіональної митниці


Т.Р.Козак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Західної регіональної
митниці
30.06.2004 N 275
Зареєстровано
в Львівському обласному
управлінні юстиції
5 липня 2004 р.
за N 51/1011
ПОРЯДОК
застосування спеціальних заходів при митному оформленні товарів "групи ризику"
Код товару
(позиція,
категорія,
підкатегорія
щощо) згідно зУКТ ЗЕД,
який
заявляється у
вантажній
митний
декларації
(далі - ВМД)






Назва товару (опис,
призначення)






Спеціальні
заходи
123
ХХХХХХХХХХХХA1, A2, 3P
ХХХХХХХХХХХХХХХХХХB1, B2, B3, B4, 3P
ХХХХХХХХХХХХХХХХХХC1, C2, C3, 3P
ХХХХХХХХХХХХХХХХХХD1, D2, D3, 3P
Види спеціальних заходів, які застосовуються при митному оформленні товарів "групи ризику", що імпортуються у Західній регіональній митниці та митницях регіону суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності
КодВид спеціального заходу
A. Контроль за класифікацією товарів
A1Скерування запиту на визначення коду товару до відділу номенклатури та класифікації товарів Західної регіональної митниці.
A2Проведення обов'язкового митного огляду товарів із складанням Акта про митний огляд із залученням працівників відділу номенклатури та класифікації товарів ЗРМ або уповноважених ВНКТ ЗРМ, які здійснюють контроль за класифікацією та приймають рішення про визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД
при митному оформленні у структурних підрозділах ЗРМ.
B. Контроль за країною походження
B1У разі відсутності сертифіката походження на товари обов'язкове здійснення огляду вантажу із складанням Акта про проведення митного огляду у відповідності до наказу ДМСУ від 21.10.2003 N 715
; у разі непідтвердження країни походження - скерування запиту до СВПТ ВМП.
B2Сертифікати про походження товарів підлягають обов'язковій перевірці із залученням СВПТ ВМП на предмет їх достовірності та відповідності поданим до митного оформлення документам.
B3Обов'язкове скерування запиту до СВПТ ВМП при митному оформленні товарів з поданням сертифікатів про походження, які не є характерними для країни відправника.
B4Обов'язкове скерування запиту до СВПТ ВМП в разі відсутності сертифіката про походження на товари митною вартістю понад 50 тис. євро.
C. Контроль за митною вартістю товарів
C1Уповноваженими ВКМВ підрозділів митного оформлення здійснюється перевірка митної вартості товарів, що імпортуються за угодами купівлі-продажу, міни (бартерні угоди) та на безоплатній основі та обкладаються податками та зборами (за виключенням зборів за митне оформлення товарів, а також податків та зборів, нарахованих умовно), на 1-му етапі митного оформлення (п. 3.4 "Контроль за правильністю визначення митної вартості" відповідно до наказу ДМСУ від 21.10.2003 N 715
та надається запит у ВКМВ у випадках: - якщо визначити митну вартість на основі поданих документів достовірно неможливо; - якщо заявлена митна вартість не відповідає вимогам законодавства в частині її визначення; - якщо у разі співставлення рівня заявленої митної вартості з відомостями бази даних цінової інформації ПІК виявлені значні відхилення в сторону зменшення; - у разі встановлення відхилення заявленої митної вартості в сторону зменшення від цінової інформації, доведеної наказами та листами ДМСУ.
C2Обов'язкове скерування запиту у ВКМВ з ВМД та документами, що містять відомості, заявлені до митного оформлення.
C3Обов'язкове здійснення митного огляду товарів та інших предметів посадовими особами ВКМВ.
D. Контроль за кількісними характеристиками товарів
D1Обов'язкове складання Акта про проведення митного огляду, в якому чітко визначено кількісні показники товару, що слугують базою оподаткування ввізним митом.
D2Проведення митного огляду із залученням посадових осіб ВМП.
D3Інші заходи, встановлені окремими розпорядженнями Держмитслужби.
ЗРВідбір проб і зразків товарів відповідно до ПКМУ від 12.12.2002 N 1862
"Про затвердження Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками".