• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання інформації

Державна митна служба України  | Лист, Перелік від 22.07.2004 № 25/9-18/9113-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Перелік
  • Дата: 22.07.2004
  • Номер: 25/9-18/9113-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Перелік
  • Дата: 22.07.2004
  • Номер: 25/9-18/9113-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
22.07.2004 N 25/9-18/9113-ЕП
Про надання інформації
Для можливого використання в роботі надсилаємо матеріали, надані Торговельно-економічною місією у складі посольства України в Республіці Польща.
Директор Департаменту організації
митного контролю

С.М.Сьомка
ПЕРЕЛІК
документів, що мають бути залучені до митної декларації
I. Документи, що стосуються обмежень на перевезення товарів, що підлягають ветеринарному та фітосанітарному контролю Ветеринарний контроль
Відповідно до закону від 27.08.2003 р. "Про прикордонний ветеринарний контроль", польські митні органи здійснюють митний огляд товарів, що підлягають прикордонному ветеринарному контролю, на підставі посвідчення виданого прикордонним ветеринаром. Митний орган не допускає до перевезення вантажів з тваринами та харчовими продуктами, що не пройшли огляду здійсненого прикордонними ветеринарними службами, або не відповідають вимогам вищезгаданого контролю.
Згідно із законом від 23.08.2001 р. "Про засоби годування тварин", прикордонному ветеринарному контролю підлягають також засоби годівлі та вітамінні додатки для тварин. Результати товарного контролю посвідчуються документом, що підтверджує здійснення контролю вантажу.
Необхідні документи, що пред'являються прикордонному ветеринару, у випадку перевезення на територію Польщі вищезгаданих товарів, а також дії пов'язані з контролем вантажу, що здійснюється прикордонними ветеринарами, повинні бути врегульовані ветеринарними інструкціями і не належать до компетенції органів митного контролю.
Фітосанітарний контроль
Відповідно до закону від 18.12.2003 р. "Про охорону рослин", ввезення на територію Польщі товарів, що підлягають прикордонному фітосанітарному контролю, здійснюється після пред'явлення фітосанітарного сертифікату, що містить інформацію про перевезений вантаж. Розпорядження Міністра сільського господарства та розвитку села РП 26.03.2004 р., щодо заходів запобігання заведенню та розповсюдженню карантинних організмів, містить основний перелік товарів, що підлягають прикордонному фітосанітарному контролю. Митний огляд товарів здійснюється польськими митниками на підставі сертифікату, виданого прикордонним інспектором охорони рослин та насінних культур, що підтверджує проведення прикордонного фітосанітарного контролю.
Ветеринарний та фітосанітарний контроль гатунків, що знаходяться під охороною
Перевіз на територію Польщі товарів, що підлягають прикордонному ветеринарному або фітосанітарному контролю та одночасно належать до гатунків, що знаходяться під загрозою вимирання, відбувається на підставі відповідних документів (CIES), окреслених у правовій базі Європейської спільноти:
- розпорядження Європейської ради N 338/97 від 09.12.1996 р., щодо охорони диких видів флори та фауни, шляхом регуляції, пов'язаного з ним товарообігу;
- розпорядження Європейської комісії N 1808/2001 від 30.09.2001 р., що окреслює виконавчі норми до розпорядження Європейської ради N 338/97 від 09.12.1996 р., щодо охорони диких видів флори та фауни, шляхом регуляції, пов'язаного з ним товарообігу;
- розпорядження Європейської комісії N 349/2003 від 25.02.2003 р., щодо тимчасового припинення діяльності, пов'язаної з ввезенням до Європейської спільноти деяких диких видів флори та фауни;
- розпорядження Європейської комісії N 1497/2003 від 18.08.2003 р., про зміну розпорядження Європейської комісії N 338/97, щодо охорони диких видів флори та фауни, шляхом регуляції, пов'язаного з ним товарообігу;
Головним документом у цій сфері є "дозвіл на ввезення", що видається одним з органів адміністрації країн-учасниць Вашингтонської конвенції, а також "дозвіл на вивезення", свідоцтво реекспорту" та "свідоцтво походження", що видаються органами адміністрації Вашингтонської конвенції в Україні.
Відповідно до польських законів, ввезення гатунків флори та фауни, що підлягають охороні в РП, відбувається на підставі дозволу, виданого Міністром навколишнього середовища.
II. Документи, що пред'являються під час митного контролю
Відповідно до ст. 6 пар. 2 Цивільного кодексу Європейської спільноти, до митної заяви повинні бути залучені документи, визначені правилами митного контролю. Вищезгадані загальні засади поширюються на ст. 218-221 Виконавчого розпорядження до Цивільного Кодексу Європейської спільноти, а також державними правовими приписами - розділ III розпорядження Міністра фінансів від 22.04.2004 р., про детальні вимоги, яким повинна відповідати митна заява.
Для перевезення товарів, що підлягають процедурі митного контролю, залучаються наступні документи:
1) Фактура - згідно з правилами встановленими ст. 181 пар. 1 і 2 Виконавчого розпорядження.
2) Декларація митної вартості - у випадках окреслених ст. 178 Виконавчого розпорядження.
3) Документи, які необхідні для застосування тарифних пільг або інших заходів, спрямованих на ухилення положень, що стосуються вищезгаданих товарів.
4) Товарна накладна, або перелік товарів, якщо фактура не відповідає вимогам товарносупроводжуючого документу.
5) Дозвіл або інші документи, що вимагаються у зв'язку з перевезенням товарів.
6) Довіреність на проходження митного контролю, у випадках його здійснення представником або на підставі посвідченої копії документу.
7) Свідоцтво про призначення податкового ідентифікаційного коду NIP - для ознайомлення, за умов заповнення митної заяви платником податків.