• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться із застосуванням ДКД типу ТР 80 ЗТ

Державна митна служба України  | Лист від 15.03.2004 № 25/2-9-19/2967-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.03.2004
  • Номер: 25/2-9-19/2967-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.03.2004
  • Номер: 25/2-9-19/2967-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
15.03.2004 N 25/2-9-19/2967-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць,
Інформаційно-аналітичного
митного управління
Про порядок здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться із застосуванням ДКД типу ТР 80 ЗТ
I. Згідно з рішенням керівництва Держмитслужби з 01.02.2004 за графіком, погодженим з Укрзалізницею (лист Держмитслужби від 16.01.2004 N 11/2-09-306-ЕП) , введено в дію черговий етап системи контролю за доставкою товарів відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби від 08.12.98 N 771 (зі змінами й доповненнями) зареєстрованого в Міністерстві юстиції 22.01.99 за N 42/3335 (далі - Положення).
1. У зв'язку з цим надаємо роз'яснення щодо окремих аспектів реалізації Положення в частині здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України залізничним транспортом.
1.1. Для здійснення контролю за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України (напрямок переміщення - ІМ), використовується внутрішній транзитний документ типу ТР 80 ЗТ (далі - ВТД) і його електронна копія.
Допускається використання одного ВТД для перевезення однорідних товарів, що слідують одночасно в складі однієї відправки на адресу одного вантажоотримувача незалежно від кількості оформлених залізничних накладних на такі товари.
Контроль за доставкою цих товарів здійснюється за допомогою програмно-інформаційного комплексу з контролю за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України (далі - ПІК "Імпорт") Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС).
1.2. Після надходження товару до зони митного контролю в пункті пропуску митниці відправлення перевізник або вповноважена ним особа (декларант) заповнює ВТД і разом з усіма товаросупровідними документами подає його посадовій особі митниці відправлення.
1.3. Посадова особа митниці відправлення в межах своєї компетенції:
перевіряє правильність заповнення ВТД і його електронної копії;
перевіряє відповідність відомостей, зазначених у поданих до оформлення товаросупровідних документах, та товару відомостям, зазначеним в електронній копії ВТД;
за відсутності зауважень присвоює ВТД реєстраційний номер та проставляє у ВТД і всіх примірниках товаросупровідних документів відбитки відповідних штампів та особистої номерної печатки згідно із загальним порядком;
дає дозвіл на ввезення товарів на митну територію України.
1.4. Митниця відправлення в строк, що не перевищує чотирьох годин з моменту оформлення ВТД, передає інформацію за цім ВТД до ЄАІС засобами електронного зв'язку та ставить на контроль електронну копію цього ВТД шляхом занесення до ЄАІС такої інформації про пропуск товару:
а) номер посвідчення та номер особистої номерної печатки посадової особи митниці, що здійснила митне оформлення й пропуск товару;
б) визначений митницею відправлення строк доставки товарів у митницю призначення;
в) дата й час початку переміщення.
Якщо один ВТД оформлено на товар, що ввозиться декількома вагонами (платформами, цистернами), то на кожну частину такого товару, заповнюється окрема контрольна мітка в ЄАІС (кількість міток дорівнюватиме кількості вагонів).
У цьому разі додатково до ЄАІС вноситься така інформація про кожний окремий вагон:
1) номер товаросупровідного документа;
2) кількість пропущеного на митну територію України товару.
1.5. Після завершення митного оформлення посадова особа митниці відправлення разом з примірником ВТД залишає в справах митниці примірники (або копії - по одній з кожного документа) усіх товаросупровідних документів.
Усі ці документи реєструються під одним номером в окремому журналі реєстрації товарів та зберігаються в справах митниці відправлення протягом установленого строку зберігання.
Журнал обліку ВТД повинен містити:
порядковий номер ВТД згідно з журналом обліку;
дату реєстрації;
реєстраційний номер ВТД;
відомості про відправника та одержувача (назва, юридична адреса, для резидентів код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України);
відомості про особу, яка відповідає за фінансове врегулювання;
відомості про декларанта;
прізвище, ім'я та по батькові інспектора, який оформив ВТД, номер штампа "Під митним контролем", номер особистої номерної печатки;
примітки.
За рішенням начальника митниці до журналу обліку ВТД можуть вноситись інші додаткові відомості.
1.6. При надходженні товарів, що ввозяться в Україну, у митницю призначення у визначений митницею відправлення строк доставки (або раніше) посадова особа цієї митниці перевіряє відповідність товару відомостям про нього, зазначеним у товаросупровідних документах та електронній копії ВТД, і проставляє в усіх товаросупровідних документах штамп "Під митним контролем".
1.7. У строк, що не перевищує чотирьох годин з моменту пред'явлення товару митниці призначення, посадова особа цієї митниці робить відмітку в ЄАІС про надходження товару.
1.8. Будь-які операції з товарами, що надійшли в митницю призначення, але митне оформлення яких ще не завершено, можуть бути здійснені тільки з дозволу та під контролем митниці призначення.
1.9. Товари перебувають під митним контролем митниці призначення до моменту завершення повного їх митного оформлення в заявлений митний режим.
1.10. При частинному надходженні в митницю призначення товарів, що ввозяться в Україну та перевозяться залізничним транспортом, нею ведеться облік фактичної доставки товарів, що входять до складу заявленої та пропущеної за одним ВТД партії.
При цьому митне оформлення всієї партії товарів здійснюється згідно із заявленим митним режимом, за винятком тієї її частини, яка цілком втрачена або потрапила під дію надзвичайних або невідворотних обставин чи подій і не може бути доставлена в митницю призначення, про що перевізником (залізницею) складено відповідні документи.
1.11. У разі виявлення порушення митних правил справа про таке порушення заводиться відповідно до пункту 1.10 Положення з обов'язковим занесенням відповідної інформації до ЄАІС.
1.12. інформація про повне завершення переміщення товару до ЄАІС посадовою особою відділу контролю за доставкою вантажів митного органу призначення протягом доби від дати завершення митного оформлення цього товару в заявлений митний режим. Обов'язковою умовою для зняття ВТД з контролю є зазначення номера цього ВТД у графі 44 відповідної вантажної митної декларації.
2. Зміни до графи 53 ВТД вносяться в такому порядку:
2.1. У разі потреби перевізник може звернутися до керівництва митного органу, через зону діяльності якого прямує товар, із мотивованою письмовою заявою про внесення зміни до ВТД щодо даних про митницю призначення.
2.2. У разі прийняття керівництвом цього митного органу позитивного рішення про внесення змін до графи 53 ВТД посадова особа цього митного органу засобами електронного зв'язку повідомляє про це митницю відправлення.
2.3. Митниця відправлення:
за відсутності підстав для відмови змінює дані про митницю призначення в ЄАІС. При цьому в електронній копії ВТД залишається код першої митниці призначення, а код нової митниці призначення заноситься до ЄАІС окремо;
за наявності підстав для відмови не змінює дані про митницю призначення, про що засобами електронної пошти повідомляє митницю, що звернулася із запитом про зміну даних про митницю призначення.
3. У зв'язку з надходженням запитів митниць з окремих питань порядку здійснення контролю за доставкою додатково роз'яснюємо.
3.1. ВТД оформлюється на партію товару, яка фактично пропускається через митний кордон України.
3.2. Відповідно до змін, що внесені наказом Держмитслужби від 12.12.2003 N 865 "Про внесення змін та доповнень до деяких наказів Держмитслужби України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.12.2003 за N 1232/8553, до абзацу третього пункту 4.3 Положення, під час ввезення товарів залізничним транспортом через морські пункти пропуску (перевантаження з морського судна на залізничний транспорт) як документ контролю за доставкою можна застосувати попереднє повідомлення (ПП).
Під час ввезення товарів залізничним транспортом через інші пункти пропуску як документ контролю за доставкою застосовується виключно ВТД типу ТР 80 ЗТ.
4. Додатково нагадуємо, що пропуск товарів, що ввозяться будь-яким видом транспорту, призначених одержувачам, розташованим на митній території України, здійснюється тільки після перевірки наявності в ЄАІС відомостей про те, що цей суб'єкт ЗЕД перебуває на обліку в митних органах, та отримання позитивної відповіді за цією перевіркою, (пункт 4 наказу Держмитслужби від 23.03.99 N 178 "Про деякі питання контролю за доставкою вантажів").
II. Інформаційно-аналітичному митному управлінню:
1. Передбачити розміщення електронних копій ВТД у ПІК "Імпорт" ЄАІС.
2. Допрацювати існуючий ПІК "Імпорт", передбачивши можливість виконання дій, визначених описаним вище порядком.
Перший заступник Голови Служби М.М.Іванюк
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua