• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування пільг в оподаткуванні

Державна митна служба України  | Лист від 06.09.2011 № 11.1/2-15.1/12348-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.09.2011
  • Номер: 11.1/2-15.1/12348-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.09.2011
  • Номер: 11.1/2-15.1/12348-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
06.09.2011 N 11.1/2-15.1/12348-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Щодо застосування пільг в оподаткуванні
З метою забезпечення дієвого контролю за правильністю застосування пільг в оподаткуванні інформуємо про наступне.
Пунктом "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" та пунктом 7 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України передбачено звільнення від сплати ввізного мита та податку на додану вартість при імпорті в Україну товару "Тільки пластини (алюмінієві) із нанесеним на них сенсибілізованим (світлочутливим) шаром та пластини, фотополімеризаційно придатні для виготовлення друкарських форм у поліграфії, довжина будь-якого боку яких перевищує 255 мм; пластини (магнієві) із нанесеним на них сенсибілізованим (світлочутливим) шаром для виготовлення штампів для тиснення в поліграфії, довжина будь-якого боку яких перевищує 255 мм; фотоплівки плоскі (листові) для виготовлення фотоформ у поліграфії, довжина будь-якого боку яких перевищує 255 мм" за кодом 3701300000 згідно з УКТЗЕД.
При митному оформленні товарів, на які поширюється дія перелічених вище актів законодавства, використовується код пільги в обкладенні ввізним митом та ПДВ - "014".
<...> досліджено факти митного оформлення товару, текстовий опис якого в гр. 31 ВМД виглядає наступним чином: "пластини алюмінієві із нанесеним на них сенсибілізованим (світлочутливим) шаром: термальні пластини для офсетного друку".
Разом з тим, терміни "пластини алюмінієві із нанесеним на них сенсибілізованим (світлочутливим) шаром" та "термальні пластини для офсетного друку" не є тотожними та описують різні товари, які відрізняються хімічним складом копіювального шару, його спектральною чутливістю та принципом формування зображення.
Зокрема, згідно з роз'ясненнями, викладеними в листах Української академії друкарства від 02.06.2011 N 64-12/797 та Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи від 15.07.2011 N 19/5-12/3591-ЕП, термін "пластини алюмінієві із нанесеним на них сенсибілізованим (світлочутливим) шаром" не відноситься до товару "термальні пластини для офсетного друку", який було оформлено із застосуванням пільг в оподаткуванні.
Так, під час опромінення алюмінієвих пластин з нанесеним на них світлочутливим шаром відбувається зміна їх фізико-хімічних властивостей, наприклад, розчинності. Негативний фотополімеризаційноздатний шар під дією УФ-світла втрачає розчинність внаслідок утворення просторових міжмолекулярних хімічних зв'язків (фотополімеризація). Позитивний світлочутливий компонент, з якого складається копіювальний шар, під дією опромінення набуває розчинності у воді або водно-лужних розчинах в результаті фотодисоціації діазонієвих сполук з подальшим утворенням водорозчинних циклічних кислот. Зображення на копіювальному шарі пластин з нанесеним на них світлочутливим шаром формується під дією ультрафіолетового випромінювання з довжиною хвилі 320-460 нм з використанням фотоформи (пластини для аналогової технології), або безпосередньо під дією лазерного випромінювання з довжиною хвилі 405-410 нм та 488-760 нм, тобто видимого діапазону світла.
Термочутливі копіювальні шари і термальні офсетні пластини на їх основі є досить різноманітними, враховуючи рецептуру виробника, але процес експонування в них здійснюється за допомогою впливу на нанесений шар інфрачервоного випромінювання. Спектральна чутливість при експонуванні складає 800 - 850 нм, при цьому енергія, що споживається для здійснення експонування, повинна складати 140 мДж/кв.см.
Тобто, розкладання термочутливого шару здійснюється за рахунок впливу температури, на відміну від світлочутливих пластин, де утворення друкарських елементів здійснюється за рахунок впливу певної спектральної області світла.
Відповідно до інформації комісії Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, викладеної в листі від 26.07.2011 N 27-20/2290, пластини, що експонуються у видимій та ультрафіолетовій ділянках спектру, відносяться до світлочутливих. Пластини, які експонуються у інфрачервоній ділянці спектру, відносяться до термочутливих або термальних.
Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення втрат бюджету, зобов'язую під особисту відповідальність посилити контроль за правильністю застосування пільг в оподаткуванні при митному оформленні товарів, визначених пунктом "о" статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф".
Перший заступник
Голови Служби

О.М.Дороховський