• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Департамент класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД Державної митної служби України

Державна митна служба України  | Наказ, Положення від 28.04.2011 № 356
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 28.04.2011
  • Номер: 356
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 28.04.2011
  • Номер: 356
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
28.04.2011 N 356
Про затвердження Положення про Департамент класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД Державної митної служби України
У зв'язку із уведенням в дію структури та внесення в установленому порядку змін до штатного розпису центрального апарату Державної митної служби України на 2011 рік (наказ Держмитслужби від 20.04.2011 N 324), керуючись вимогою підпункту 31 пункту 9 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 940,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Департамент класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД Державної митної служби України, що додається.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби І.Г.Калєтнік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
28.04.2011 N 356
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус підрозділу Державної митної служби України - Департаменту класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД (далі - Департамент), а саме його компетенцію (завдання, функції, права) та організаційну структуру.
1.2. Департамент є структурним підрозділом Держмитслужби.
1.3. Загальне керівництво Департаментом здійснює Голова Держмитслужби. Спрямування та координацію діяльності Департаменту здійснює перший заступник Голови Держмитслужби.
1.4. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України, Митним кодексом України та законами України, актами Верховної Ради України, Президента України й Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
1.5. Департамент здійснює свою діяльність відповідно до його компетенції, розпоряджень керівництва Держмитслужби, рішень колегії Держмитслужби, планів роботи Держмитслужби та Департаменту.
1.6. Штатна чисельність Департаменту затверджується Головою Держмитслужби у межах штатної чисельності й фонду заробітної плати Держмитслужби в установленому порядку.
1.7. Посадові особи Департаменту призначаються на посади та звільняються з посад наказами Держмитслужби.
1.8. Забороняється покладати на Департамент в цілому та на окремих його посадових осіб виконання завдань та функцій, не передбачених цим Положенням.
2. Завдання Департаменту
Основними завданнями Департаменту є:
2.1. Участь у реалізації державної політики у сфері митної справи відповідно до компетенції Департаменту, визначеної цим Положенням.
2.2. Захист економічних інтересів України в межах компетенції Департаменту.
2.3. За рішенням керівництва Держмитслужби представлення її інтересів у державних органах, установах і організаціях з питань, що належать до компетенції Департаменту, шляхом участі в робочих групах, комісіях тощо.
2.4. Координація і контроль діяльності митних органів України щодо виконання вимог законодавства України з питань правильності класифікації товарів, визначення країни походження товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування заходів митно-тарифного та нетарифного регулювання, здійснення експортного контролю та захисту прав інтелектуальної власності.
2.5. Сприяння виконанню зобов'язань за міжнародними договорами України з питань, що належать до компетенції Департаменту.
2.6. Здійснення заходів щодо адаптації законодавства України з питань визначених у п. 2.4 цього Положення до положень міжнародних договорів з питань митної справи.
2.7. Взаємодія з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими, неурядовими, міжнародними організаціями та установами з питань, що належать до компетенції Департаменту.
2.8. Вжиття заходів з метою створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та пасажиропотоку через державний кордон України шляхом удосконалення, спрощення та підвищення оперативності й ефективності здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, покращення взаємодії митних органів з іншими контролюючими органами, в межах компетенції Департаменту.
2.9. Розробка проектів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Департаменту.
2.10. Надання методичної та практичної допомоги митним органам з питань, що належать до компетенції Департаменту.
2.11. Сприяння розвиткові міжнародного співробітництва у сфері митної справи.
2.12. Виконання інших завдань і розпоряджень керівництва Держмитслужби в межах компетенції Департаменту.
3. Функції Департаменту
Відповідно до покладених на нього завдань Департамент виконує регулятивну, нормотворчу, правозастосовну, контрольну, організаційну, координуючу та аналітичну функції.
Згідно з цим Департамент:
3.1. Готує та подає керівництву Держмитслужби пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів з питань митної справи, унесення змін до проектів міжнародних договорів (угод).
3.2. Уносить на розгляд керівництва Держмитслужби проекти міжнародних договорів та нормативно-правових актів, розроблених іншими суб'єктами нормотворчого процесу.
3.3. Здійснює взаємодію Держмитслужби з іншими центральними органами виконавчої влади, громадянами, суб'єктами ЗЕД, неурядовими міжнародними організаціями та установами, з питань заходів митно-тарифного та нетарифного регулювання, визначення країни походження, класифікації та кодування товарів, експортного контролю та здійснення заходів щодо захисту прав інтелектуальної власності.
3.4. Забезпечує нормативно-правове регулювання застосування окремих процедур митного контролю в межах компетенції Департаменту.
3.5. Бере участь у розробці заходів митно-тарифного регулювання з метою захисту національних інтересів України та забезпечує разом з іншими підрозділами Державної митної служби України введення їх в дію.
3.6. Готує на засідання Митно-тарифної ради України пропозиції щодо:
встановлення, скасування або зміни ставок ввізного та вивізного мита на товари з урахуванням ситуації на споживчому ринку, з метою захисту вітчизняного товаровиробника;
3.7. Вдосконалює структуру Митного тарифу України. Забезпечує ведення УКТЗЕД та примірника Митного тарифу України, що використовується митними органами.
3.8. Впроваджує в практику діяльності митних органів механізм застосування ввізного, вивізного, спеціального, антидемпінгового та компенсаційного мита.
3.9. Здійснює контроль за наданням митними органами в однаковому порядку тарифних пільг та преференцій передбачених законодавством України та міжнародними договорами.
3.10. Організовує роботу митних органів та здійснює контроль за правильністю визначення країни походження товарів, що ввозяться в Україну.
3.11. Здійснює перевірку сертифікатів про походження товарів, що направляються митними органами в Департамент, та направляє запити до уповноважених на видачу сертифікатів органів іноземних країн щодо перевірки походження товарів.
3.12. Забезпечує здійснення верифікації сертифікатів про походження товарів з України. Надає відповіді митним органам зарубіжних країн про результати перевірок сертифікатів про походження товару з України, проведених за їх запитами.
3.13. Опрацьовує матеріали Всесвітньої митної організації та Європейського Союзу, здійснює переклад, аналіз та узагальнення змін, що вносяться до Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації та Комбінованої номенклатури Європейського Союзу. Відповідно до положень Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів розробляє проект нової версії УКТЗЕД.
В установленому порядку забезпечує погодження та подання проекту нової версії УКТЗЕД до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
3.14. Здійснює експертизу пропозицій організацій та установ про деталізацію товарів в УКТЗЕД на національному рівні, розробляє Пояснення до УКТЗЕД та перехідні таблиці між версіями УКТЗЕД різних років.
3.15. Готує запити до Комітету Гармонізованої Системи Всесвітньої митної організації, Комісії Європейського Співтовариства та митних адміністрацій інших держав з питань класифікації та кодування товарів.
3.16. Розглядає та приймає рішення стосовно спірних та складних питань класифікації та кодування товарів, що виникають у процесі митного оформлення та надходять від митних органів й суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Приймає попередні рішення щодо класифікації й кодування товарів та визначення країни походження товарів.
3.17. Вносить на розгляд керівництва пропозиції про розмежування повноважень митних органів при прийнятті попередніх рішень з класифікації товарів та визначення країни походження товарів,
3.18. Проводить аналіз класифікаційної роботи митних органів. Здійснює заходи, направлені на попередження можливих порушень законодавства України з питань класифікації та кодування товарів. Забезпечує додержання митними органами єдиного підходу до класифікації товарів відповідно до положень УКТЗЕД.
3.19. Забезпечує міжвідомчу взаємодію зі службами санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного, екологічного контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей з питань нормативно-правового забезпечення митного оформлення товарів і транспортних засобів, що підлягають цим видам контролю.
3.20. Доводить до відома митних органів інформацію щодо передбачених законодавством кількісних і якісних обмежень зовнішньоекономічних операцій, а також про технічні, фармакологічні, санітарні, фітосанітарні, ветеринарні та екологічні стандарти.
3.21. Складає та актуалізує перелік дозвільних документів, які, відповідно до законодавчих актів, видаються уповноваженими органами державної влади для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
3.22. Організує роботу щодо виконання повноважень митних органів по здійсненню державного контролю продукції у відповідності із Законом України "Про ринковий нагляд".
3.23. Розробляє процедури та координує діяльність митних органів з питань контролю за переміщенням через митний кордон України товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності. Веде митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності. Взаємодіє з правовласниками та правоохоронними органами з питань захисту прав інтелектуальної власності.
3.24. Координує роботу митних органів з питань контролю за дотриманням порядку пропуску через митний кордон України товарів, що підлягають експортному контролю, з метою забезпечення національної безпеки в галузі контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання та виконання міжнародних зобов'язань України.
3.25. Відстежує діяльність митних органів щодо забезпечення дотримання митного законодавства з питань, що належать до компетенції Департаменту, контролює виконанням ними актів законодавства у цій галузі. Аналізує причини порушень їх вимог, вносить пропозиції щодо усунення недоліків.
3.26. За дорученням керівництва Держмитслужби бере участь в проведенні (організації, здійснення) перевірок роботи митних органів та спеціалізованих митних установ у рамках виконання завдань, покладених на Департамент, та вживає заходів для усунення виявлених недоліків.
3.27. Впроваджує та удосконалює систему аналізу показників роботи митних органів та спеціалізованих митних установ за напрямками діяльності, що належать до компетенції Департаменту.
3.28. Доводить до відома митних органів нормативно-правові акти, розробляє методичні рекомендації, готує листи Держмитслужби з питань, що належать до компетенції Департаменту.
3.29. Забезпечує організацію ведення програмно-інформаційних комплексів Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби з питань, країни походження, класифікації товарів, захисту прав інтелектуальної власності. Формує, відстежує та підтримує в актуалізованому стані перелік товарів групи "ризику" в автоматизованій системі аналізу та управління ризиками.
3.30. За дорученням керівництва Держмитслужби представляє її інтереси в державних та інших органах, міжнародних організаціях та митних службах іноземних держав, бере участь у нарадах фахівців міністерств та інших органів державної влади.
3.31. Збирає, обробляє, узагальнює й аналізує інформацію з питань, що належать до компетенції Департаменту; при потребі інформує керівництво Держмитслужби про стан реалізації вимог нормативно-правових актів із зазначених питань; готує за дорученням керівництва Держмитслужби інформаційні, довідкові та інші матеріали з питань, що належать до компетенції Департаменту.
3.32. Здійснює координацію та спрямування роботи відповідних підрозділів митних органів, а також надає практичну та методичну допомогу у вирішенні питань оперативного характеру відповідно до компетенції Департаменту.
3.33. Розглядає звернення та запити народних депутатів України органів державної влади, місцевого самоврядування, митних органів, підприємств, установ, організацій, установ іноземних держав, громадян в межах компетенції Департаменту.
3.34. Здійснює прийом представників підприємств та організацій, громадян.
3.35. Забезпечує неухильне додержання вимог нормативно-правових актів з питань охорони державної таємниці, конфіденційної інформації, що є власністю держави, та службової інформації, а також правил поводження з документами з обмеженим доступом.
Реєструє, веде облік документів з грифом "Для службового користування".
3.36. Реєструє, веде облік вхідної та вихідної кореспонденції, що надходить на опрацювання до Департаменту.
3.37. Здійснює навчально-методологічну роботу: проводить семінари та тематичні наради з фахівцями структурних підрозділів митних органів з метою удосконалення та підвищення ефективності їх роботи за напрямками діяльності Департаменту.
3.38. Здійснює інші функції, необхідні для виконання покладених завдань.
4. Права Департаменту
Департамент має право:
4.1. Брати участь у розробці Держмитслужбою проектів нормативно-правових актів.
4.2. Брати участь у розгляді проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими структурними підрозділами Держмитслужби, а також підготовці та реалізації здійснюваних ними заходів.
4.3. За дорученням керівництва Держмитслужби представляти її інтереси в державних та інших органах, міжнародних установах, організаціях та митних службах іноземних країн.
4.4. Отримувати в установленому порядку від структурних підрозділів Держмитслужби, митних органів та спеціалізованих митних установ інформацію та матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
4.5. Залучати фахівців структурних підрозділів Держмитслужби, митних органів та спеціалізованих митних установ для вирішення завдань, що належать до компетенції Департаменту.
4.6. Давати доручення митним органам та спеціалізованим митним установам для вжиття заходів чи здійснення дій, спрямованих на виконання завдань, що належать до компетенції Департаменту, та вимагати звітів про їх виконання.
4.7. Здійснювати контроль за діяльністю митних органів та спеціалізованих митних установ у межах компетенції Департаменту. Вимагати від керівників митних органів та спеціалізованих митних установ і їх структурних підрозділів дотримання вимог законодавства України з питань митної справи в межах компетенції Департаменту.
4.8. У встановленому порядку брати участь у перевірках діяльності митних органів (їх підрозділів), службових розслідуваннях, здійснювати перевірки діяльності митних органів з питань, що належать до компетенції Департаменту.
4.9. Вести службове листування.
4.10. У межах компетенції Департаменту вносити пропозиції щодо вдосконалення митної справи, структури та штатної чисельності підрозділів митних органів та спеціалізованих митних установ, запровадження міжнародного досвіду в роботі митних органів, а також до плану діяльності Держмитслужби.
4.11. Готувати та подавати на розгляд керівництву Держмитслужби пропозиції щодо призначення, переміщення, підвищення кваліфікації керівників та посадових осіб митних органів та спеціалізованих митних установ та організацій, а також щодо їх заохочення, застосування до них або зняття з них раніше накладених дисциплінарних стягнень.
4.12. Проводити наради, семінари з посадовими особами митних органів. Залучати у встановленому порядку до цієї роботи, а також для проведення відповідних досліджень і методичних розробок спеціалістів Держмитслужби, митних органів, науково-дослідних організацій та навчальних закладів.
4.13. Користуватися в установленому порядку службовою інформацією Держмитслужби, митних органів та спеціалізованих митних установ та організацій, у тому числі шляхом доступу до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби, міжнародних інформаційних мереж і міжнародних каналів зв'язку. Створювати та використовувати власні інформаційні бази даних.
5. Керівництво та структура Департаменту
5.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади наказом Держмитслужби в установленому порядку.
5.2. Директор Департаменту має двох заступників.
5.3. Директор Департаменту:
5.3.1. Здійснює безпосереднє керівництво роботою Департаменту.
5.3.2. Забезпечує виконання завдань, покладених на Департамент.
5.3.3. Затверджує положення про структурні підрозділи Департаменту, а також посадові інструкції посадових осіб Департаменту.
5.3.4. Визначає обов'язки заступників директора Департаменту, начальників управлінь та інших посадових осіб Департаменту.
5.3.5. Забезпечує оперативність, організованість в роботі, належну трудову дисципліну в Департаменті.
5.3.6. Надає розпорядження особовому складу Департаменту, направляє запити митним органам та спеціалізованим митним установам з питань, що належать до компетенції Департаменту, організовує контроль за їх виконанням.
5.3.7. Уносить пропозиції керівництву Держмитслужби про призначення на посади й звільнення з посад працівників Департаменту.
5.3.8. Забезпечує процес виконання завдань, покладених на Департамент. Координує процес планування діяльності структурних підрозділів Департаменту та забезпечує контроль за своєчасним та якісним виконанням планів.
5.3.9. Здійснює координацію з питань взаємодії Департаменту з іншими структурними підрозділами Держмитслужби з питань що належать до компетенції Департаменту.
5.3.10. Візує проекти нормативно-правових актів, листів, інших розпорядчих документів Держмитслужби, проекти рішень за результатами опрацювання вхідної кореспонденції.
5.3.11. Розглядає вхідні документи, що надходять до Департаменту в установленому порядку або подані керівниками структурних підрозділів Департаменту, та проставляє на них резолюції.
5.3.12. Підписує вихідну кореспонденцію.
5.3.13. Запитує й одержує в установленому порядку від митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій, фізичних та юридичних осіб необхідну інформацію й довідкові матеріали для виконання завдань, покладених на Департамент.
5.3.14. Бере участь у засіданнях колегії Держмитслужби та нарадах керівного складу Держмитслужби.
5.3.15. Організовує контроль виконання особовим складом Департаменту вимог Закону України "Про державну таємницю" та інших нормативно-правових актів з питань охорони державної таємниці.
5.3.16. Виконує інші завдання, визначені керівництвом Держмитслужби.
5.4. Директор Департаменту має право:
5.4.1. Самостійно встановлювати організаційні підходи та схеми роботи Департаменту, взаємодії структурних підрозділів Департаменту; видавати відповідну організаційну документацію в межах Департаменту. Вимагати від особового складу Департаменту дотримання положень цієї організаційної документації.
5.4.2. Давати доручення, розпорядження особовому складу Департаменту та вимагати надання звітів про їх виконання.
5.4.3. Вимагати від особового складу Департаменту додержання вимог законодавства, своєчасного виконання доручень керівництва Держмитслужби.
5.4.4. Уносити в установленому порядку подання про:
призначення на посади або звільнення з посад працівників Департаменту;
присвоєння їм спеціальних звань;
їх заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності, зняття з них раніше накладених дисциплінарних стягнень;
зміни в структурі та штатній чисельності Департаменту.
5.4.5. За дорученням керівництва Держмитслужби представляти інтереси Держмитслужби в державних та інших органах.
5.4.6. Запитувати й одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів Держмитслужби, митних органів та спеціалізованих митних установ, фізичних та юридичних осіб необхідну інформацію й довідкові матеріали для виконання завдань, покладених на Департамент.
5.4.7. Надавати відомості, пропозиції, зауваження структурним підрозділам Держмитслужби, митним органам, іншим державним та недержавним органам, громадянам відповідно до законодавства та в порядку, встановленому Головою Держмитслужби.
5.4.8. Направляти розпорядження митним органам з питань, що належать до компетенції Департаменту, та вимагати надання звітів про їх виконання. Вимагати від митних органів додержання вимог законодавства.
5.4.9. Уносити пропозиції керівництву Держмитслужби про заохочення керівників та інших посадових осіб митних органів та спеціалізованих митних установ, застосування до них або зняття з них раніше накладених дисциплінарних стягнень.
5.5. Директор Департаменту несе відповідальність за:
5.5.1. Незабезпечення виконання покладених на Департамент завдань і функцій, передбачених цим Положенням.
5.5.2. Неналежну організацію діяльності Департаменту.
5.5.3. Невиконання Урочистого зобов'язання посадових осіб митної служби України, порушення Присяги державних службовців.
5.5.4. Невиконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків.
5.5.5. Перевищення повноважень, порушення обмежень і заборон, установлених законодавством з питань проходження служби в митних органах, або вчинення дій, які дискредитують не тільки посадову особу, а й митну службу України.
5.5.6. Порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, норм професійної етики та інші порушення службової дисципліни.
5.5.7. Низький рівень трудової та виконавської дисципліни в Департаменті.
5.5.8. Недодержання вимог законодавства щодо забезпечення охорони державної таємниці, конфіденційної інформації, що є власністю держави, а також службової інформації.
5.5.9. Негативні наслідки особистих розпоряджень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків, а також за бездіяльність.
5.6. У разі відсутності директора Департаменту його обов'язки виконує один із заступників директора Департаменту або інша посадова особа, визначена керівництвом Держмитслужби.
5.7. До складу Департаменту входять:
Управління митно-тарифного регулювання, що складається із відділів:
митно-тарифного регулювання;
походження товарів;
ведення митного тарифу;
Управління класифікації товарів, що складається із відділів:
ведення УКТЗЕД;
контролю класифікації товарів;
Відділ нетарифного регулювання;
Сектор експортного контролю;
Сектор захисту прав інтелектуальної власності.
Директор Департаменту класифікації
товарів та заходів регулювання ЗЕД,
член колегії Держмитслужби


А.Є.Гутник
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua