• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування профілю ризику "Порушники митних правил"

Державна митна служба України  | Лист від 11.02.2010 № 18/1-10/318-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.02.2010
  • Номер: 18/1-10/318-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.02.2010
  • Номер: 18/1-10/318-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент аналітичної роботи,
управління ризиками та аудиту
Л И С Т
11.02.2010 N 18/1-10/318-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 17/1-8/3986-ЕП від 23.12.2010 )
Щодо застосування профілю ризику "Порушники митних правил"
На виконання пункту 3 протокольного рішення N 29 наради у Голови Служби 15.12.09 Департаментом аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту (далі - Департамент) проведено аналіз ефективності роботи профілю ризику "Порушники митних правил".
За результатами аналізу було внесено ряд змін до цього профілю ризику, які передбачають суттєве зменшення кількості митних оглядів, що ініціюються автоматизованою системою аналізу та управління ризиками (далі - АСАУР) при його спрацюванні. При цьому інформаційне повідомлення щодо наявності протоколів про порушення митних правил (за певними статтями Митного кодексу України) , у яких фігурують чи виступають порушниками суб'єкти ЗЕД за ВМД, формується на постійній основі. Така інформація видається АСАУР для того, щоб посадова особа митного органу могла враховувати наявність попередніх порушень, пов'язаних із суб'єктами ЗЕД, під час прийняття рішення про необхідність посилення митного контролю. Проте, це не означає обов'язкову необхідність проведення додаткових заходів контролю, оскільки при прийнятті рішення про посилення митного контролю можуть враховуватись й інші фактори, що свідчать про низький чи, навпаки, підвищений ризик порушення митних правил.
Разом із цим, за результатами аналізу застосування профілю ризику "Порушники митних правил", Департаментом виявлено ряд факторів, що негативно впливають на ефективність його застосування. Вони пов'язані з тим, що робота профілю ризику базується на використанні відповідної бази даних ЄАІС Держмитслужби.
По-перше, важливими є оперативність та повнота даних про порушення, які вносяться до бази даних ЄАІС Держмитслужби "Порушники митних правил". Наприклад, несвоєчасне внесення інформації про закриття справи може спричинити до неефективного формування АСАУР додаткових форм контролю.
По-друге, спостерігається негативна тенденція щодо фіксації збоїв роботи комп'ютерних мереж митних органів під час перевірки АСАУР, що спричиняє відміну перевірки профілями ризиків, які звертаються за даними до ЄАІС Держмитслужби. У додатку до листа наведена інформація щодо кількості зафіксованих випадків - понад 5 тисяч за період з 10.11.2009 по 10.02.2010. Такі цифри частково пояснюються недостатньою якістю каналів зв'язку з ЦБД чи помилками роботи відповідних ПІК та ЦБД. Однак серед інших можливих причин - помилкові налаштування комп'ютерної мережі підрозділу митного органу (які мають бути виправлені), а також можливе втручання посадових осіб митних органів в роботу АСАУР, наприклад, шляхом тимчасового від'єднання від мережі чи зміни налаштувань доступу. Звертаю Вашу увагу на неприпустимість таких дій з боку посадових осіб митних органів.
У зв'язку з вищезазначеним, пропонуємо вжити відповідних заходів з метою:
- забезпечення вчасного та повного внесення до ЄАІС Держмитслужби відомостей про порушення митних правил;
- недопущення втручання з боку посадових осіб митних органів у роботу АСАУР, наприклад, шляхом тимчасового від'єднання від мережі під час застосування АСАУР, та застосування до винних посадових осіб заходів дисциплінарного впливу;
- у разі генерування ПІК "Інспектор-2006" помилок на зразок "При перевірці профілів ризику по ВМД виникла помилка..." або таких, що свідчать про неможливість зв'язку з віддаленим сервером - з'ясування обставин таких помилок з метою виключення суб'єктивного фактору (втручання посадових осіб митних органів), виявлення проблемних питань технічного характеру, пов'язаних з роботою комп'ютерної мережі підрозділу митного органу, а також по можливості - усунення виявлених технічних збоїв;
- своєчасного інформування Регіональної інформаційної митниці та Департаменту про систематичні випадки генерування ПІК "Інспектор-2006" помилок на зразок "При перевірці профілів ризику по ВМД виникла помилка..." або таких, що свідчать про неможливість зв'язку з віддаленим сервером, спричинених низькою пропускною здатністю каналів зв'язку чи подібними технічними причинами - з наведенням можливих причин та пропозицій щодо їх усунення.
Начальник Департаменту О.В.Руденко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua