КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія VI скликання
РІШЕННЯ
08.10.2009 № 314/2383
Про затвердження Положення про комісію Київради з питань поновлення прав реабілітованих
Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 9 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", Положення про комісії Рад народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.93 № 112, Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про комісію Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованихзгідно з додатком.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови - секретаря Київради Довгого О.С.
Київський міський голова | Л.Черновецький |
Додаток
до рішення Київської міської ради
від 08.10.2009 № 314/2383
ПОЛОЖЕННЯ
про комісію Київради з питань поновлення прав реабілітованих
Це Положення визначає повноваження, функціональну спрямованість та порядок організаційної роботи комісії Київради з питань поновлення прав реабілітованих.
I. Загальні положення
1. Комісія Київради з питань поновлення прав реабілітованих (далі - Комісія) була утворена рішенням Київської міської Ради народних депутатів від 12.07.91 № 101 відповідно до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 24.06.91 № 48 "Про заходи щодо реалізації Закону Української РСР "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", з внесеними змінами та доповненнями.
Комісія здійснює свою діяльність, керуючись Конституцією Українита законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міжнародними договорами та угодами, рішеннями Київради, Статутом територіальної громади міста Києва , Регламентом Київради , Регламентом секретаріату Київради та цим Положенням.
2. Комісія будує свою роботу на принципах: верховенства права, законності, гласності, рівноправності, функціональності, плановості, обґрунтованості, колегіальності, вільного обговорення при вирішенні питань.
3. Головними завданнями Комісії є вирішення питань, пов'язаних з установленням факту розкуркулення, адміністративного виселення з відшкодуванням матеріальних збитків і виплатою грошової компенсації реабілітованим, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення до лікувальних закладів, поновлення житлових та інших прав громадян, реабілітованих відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".
II. Функціональна спрямованість Комісії
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань виконує такі функції:
1) подає допомогу громадянам в одержанні необхідних документів у зв'язку з реабілітацією;
2) організовує публікацію повідомлень про реабілітацію в пресі чи іншим способом інформує громадськість за місцем роботи та проживання реабілітованого;
3) звертається до органів внутрішніх справ щодо проведення перевірок фактів безпідставності заслання і вислання, направлення на спецпоселення, а також конфіскації та вилучення майна у зв'язку з необґрунтованими репресіями (розкуркуленням);
4) заслуховує інформацію відповідних службових осіб про виконання законодавства з питань реабілітації, а також подання допомоги реабілітованим громадянам і членам їхніх сімей;
5) здійснює контроль за відшкодуванням реабілітованим громадянам матеріальних збитків і наданням установлених пільг;
6) вирішує інші питання, пов'язані з поновленням прав реабілітованих громадян.
5. Комісія, крім виконання функцій, передбачених у пункті 4 цього Положення:
1) розглядає листи, заяви і скарги репресованих громадян або їхніх родичів з питань встановлення факту розкуркулення, адміністративного виселення, відшкодування матеріальних збитків, виплати грошової компенсації реабілітованим, а також надання пільг;
2) приймає рішення з питань:
- встановлення факту розкуркулення, адміністративного виселення;
- відшкодування матеріальних збитків відповідно до Положення про порядок виплати грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам або їхнім спадкоємцям;
- поновлення житлових, пенсійних та інших прав реабілітованих громадян.
III. Організація роботи Комісії
6. Комісія з питань поновлення прав реабілітованих діє у складі голови, першого заступника, заступника голови, секретаря та членів Комісії.
Кількісний і персональний склад Комісії, а також штатна чисельність працівників затверджуються Київською міською радою.
До складу Комісії можуть входити депутати Київради, представники громадськості, фінансових установ та організацій, житлово-комунального господарства, соціального захисту, охорони здоров'я, архівних установ, Служби безпеки України, ГУ МВС України у м. Києві, а у разі необхідності й інших організацій та установ.
7. Основною формою роботи Комісії є засідання.
Засідання Комісії проводяться в міру необхідності і відбуваються у дні, визначені Комісією. Комісія може встановити інший день та час своїх засідань, про що завчасно повідомляються всі члени Комісії.
Засідання Комісії є правомочними, якщо на них присутні більше половини від її загального складу. Всі питання в Комісії вирішуються більшістю голосів присутніх її членів.
У засіданнях Комісії можуть брати участь і особи, які подали заяву з питань, віднесених до компетенції Комісії, або їхні представники.
На початку засідання Комісії затверджується порядок денний. Питання до порядку денного засідання Комісії включаються за дорученням Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, пропозицією голови Комісії, його заступників, секретаря та членів Комісії.
Кожний член Комісії забезпечується необхідними матеріалами з питань, які розглядаються відповідно до порядку денного на засіданні Комісії.
З метою забезпечення якості підготовки та розгляду питань на засіданнях Комісія може надавати доручення окремим членам Комісії, створювати робочі групи, залучати до участі у своїй роботі представників громадськості, вчених, консультантів, експертів, спеціалістів, керівників та представників підзвітних та підконтрольних Київраді, її виконавчому органу (Київській міській державній адміністрації) підприємств, установ і організацій міста. Участь у роботі Комісії керівників або представників підзвітних та підконтрольних Київраді та її виконавчому органу (Київській міській державній адміністрації) підприємств, установ і організацій та представлення ними матеріалів і відомостей, що стосуються питання, з якого їх запрошено на засідання Комісії, є обов'язковими.
Розгляд питання, включеного до порядку денного на засіданні Комісії, розпочинається із оголошення головуючим на засіданні назви цього питання, складу запрошених осіб на засідання, прізвища доповідача та співдоповідача з відповідного питання.
Після доповіді та співдоповідей члени Комісії ставлять доповідачу та співдоповідачу запитання, отримують на них відповіді, заслуховують запрошених осіб.
Головуючий на засіданні Комісії забезпечує порядок під час засідання і створює рівні можливості членам Комісії в обговоренні питань та внесення пропозицій. Головуючий на засіданні Комісії надає слово членам Комісії в порядку підняття рук. Головуючий немає права переривати виступи членів Комісії, окрім тих випадків, коли промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу інших членів Комісії чи посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій або перевищує відведений для виступу час.
В обговоренні питання порядку денного Комісії беруть участь члени Комісії, а також з дозволу головуючого особи, запрошені на засідання Комісії.
8. Засідання Комісії протоколюється.
У протоколі засідання Комісії зазначаються:
- номер протоколу, дата проведення засідання;
- прізвище головуючого на засіданні, список членів комісії, присутніх на засіданні, список запрошених та присутніх на засіданні;
- порядок денний засідання;
- розглянуті питання порядку денного, список членів Комісії, а також запрошених осіб, які виступили під час обговорення;
- результати голосувань з питань порядку денного, прийняті рішення.
Протоколи засідань Комісії підписуються головою (у разі його відсутності - першим заступником або заступником голови) і секретарем Комісії.
9. За результатами вивчення і розгляду питань Комісія приймає рішення, готує і ухвалює свої висновки і рекомендації.
З питань порядку денного засідання Комісія може:
- підтримати проект рішення з питання, що обговорюється;
- відхилити проект рішення з питання, що обговорюється;
- ухвалити висновки Комісії з питання, що обговорюється;
- ухвалити рекомендації Комісії з питання, що обговорюється;
- ухвалити заяву Комісії;
- взяти інформацію до відома без винесення будь-якого рішення, ухвалення висновків чи рекомендацій;
- дати доручення членом Комісії на додатковий збір матеріалів, підготовку питання чи додаткову перевірку;
- повернути матеріали на доопрацювання або ухвалити рішення про необхідність такого доопрацювання;
- створити робочу групу з доопрацювання відповідних питань;
- зняти питання або проект рішення з розгляду.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх членів Комісії.
Рішення Комісії підписуються головою (у разі його відсутності - першим заступником або заступником голови) і секретарем Комісії.
Рішення, висновки та рекомендації комісії Київради з питань поновлення прав реабілітованих підлягають обов'язковому розгляду районними у м. Києві радами та їх виконавчими органами, підприємствами, установами, організаціями, що зареєстровані або здійснюють свою діяльність у м. Києві, та їх посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи районні у м. Києві ради та їх виконавчі органи, підприємства, установи, організації та їх посадові особи повідомляють комісію у встановлений законодавством термін.
10. Рішення комісії Київради з питань поновлення прав реабілітованих можуть бути оскаржені реабілітованим (або його спадкоємцями) та іншими зацікавленими громадянами до суду.
11. Організацію роботи Комісії забезпечує голова Комісії або за його дорученням перший заступник чи заступник голови. Діловодство здійснює секретар Комісії, який відповідає за правильне ведення документації, підготовку до засідань Комісії необхідних матеріалів, їх зберігання та облік.
Голова Комісії:
- організовує роботу Комісії;
- проводить підготовку, скликає і веде засідання;
- дає доручення членам Комісії;
- організовує поточну роботу Комісії;
- представляє Комісію у відносинах з органами місцевого самоврядування, виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією), районними у м. Києві державними адміністраціями, громадськими організаціями;
- відповідає за підготовку питань для розгляду на засіданнях Комісії;
- організовує роботу по виконанню рішень Комісії з питань, що розглядались;
- запрошує для участі у роботі Комісії представників виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), керівників та спеціалістів підприємств, установ, громадських організацій м. Києва;
- веде особистий прийом громадян;
- доводить до відома членів Комісії інформацію про офіційні документи, листи, інші повідомлення, що надійшли та стосуються діяльності Київради і Комісії;
- підписує рішення Комісії з питань, що розглядались на засіданнях Комісії.
У разі відсутності голови Комісії або неможливості виконання ним своїх повноважень з інших причин його функції здійснює перший заступник чи заступник голови Комісії.
Перший заступник, заступник голови Комісії:
- готує питання для розгляду на засідання Комісії, забезпечує засідання необхідними матеріалами для порядку денного;
- здійснює контроль чи виконанням рішень Комісії з питань, що розглядались на засіданнях Комісії;
- виконує за дорученням голови Комісії окремі його функції і заміщає голову у випадку його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків.
Секретар Комісії:
- бере участь у підготовці питань для розгляду на засідання Комісії;
- готує порядок денний засідання Комісії;
- бере участь у здійсненні контролю за виконанням рішень Комісії з питань, що розглядались на засіданнях Комісії;
- оформляє проекти рішень, протоколи засідань Комісії, інші документи Комісії, підписує разом з головою (першим заступником чи заступником голови) протоколи засідань Комісії;
- інформує членів Комісії про виконання рішень Комісії;
- підписує за дорученням і від імені Комісії рішення Комісії з питань, що розглядались на засіданні Комісії.
12. Члени Комісії мають право:
- вносити пропозиції про розгляд на засіданнях Комісії Київради будь-якого питання, що належить до її відання, а також брати участь в обговоренні, підготовці та прийнятті рішень. Пропозиція члена Комісії на його вимогу повинна бути проголосована на засіданні Комісії;
- викласти свою окрему думку щодо прийнятого рішення, яка додається до протоколу Комісії.
Члени Комісії зобов'язані:
- бути присутніми на засіданнях Комісії та брати участь в її роботі;
- виконувати доручення, визначені рішеннями Комісії.
13. Роботу комісії Київради з питань поновлення прав реабілітованих забезпечує відповідний відділ або управління секретаріату Київради. Комісія Київради з питань поновлення прав реабілітованих забезпечується Київрадою достатніми приміщеннями, необхідним транспортом, зв'язком, комп'ютерною та іншою оргтехнікою, канцелярським приладдям.
14. У своїй діяльності Комісія використовує штамп і печатку Київської міської ради.
15. За плідну роботу по підсумках року штатні працівники Комісії, члени Комісії та фахівці громадського активу за рішенням голови Комісії можуть заохочуватись премією, Подякою Київського міського голови, Почесною грамотою Київського міського голови, цінним подарунком.
Заступник Київського міського голови | О.Довгий |