• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про оподаткування доходів адвокатів

Головна державна податкова інспекція України  | Вказівки від 17.01.1994 № 1
Реквізити
  • Видавник: Головна державна податкова інспекція України
  • Тип: Вказівки
  • Дата: 17.01.1994
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головна державна податкова інспекція України
  • Тип: Вказівки
  • Дата: 17.01.1994
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
В К А З І В К А
N 1 від 17.01.94
м.Київ
Про оподаткування доходів адвокатів
Головна державна податкова інспекція України розглянула листа щодо оподаткування доходів адвокатів, які займаються адвокатською діяльністю, і повідомляє.
Оподаткування доходів, одержаних адвокатами від зазначеної діяльності, проводиться відповідно до вимог, викладених у четвертому розділі Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", та за ставками, визначеними пунктом 1 статті 7 цього Декрету.
Прибутковий податок нараховується податковою інспекцією на підставі декларації про очікуваний (оціночний) доход на поточний календарний рік. Відповідно до вимог пункту 4 статті 14 цього Декрету декларація про доходи повинна подаватись у податкову інспекцію у п'ятиденний строк після закінчення місяця з дня виникнення джерела доходу. В декларації зазначається розмір фактичного доходу за перший місяць та розмір очікуваного доходу до кінця поточного року. Подальше подання декларацій про доходи адвокатами, які займаються адвокатською діяльністю, повинно проводитись щорічно до 1 лютого наступного року.
Для правильного складання декларації та визначення податкових зобов'язань особи, які здійснюють адвокатську діяльність, повинні вести облік доходів і витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням цієї діяльності.
Інструкцією Головної державної податкової інспекції України "Про прибутковий податок з громадян" передбачено форму книги обліку доходів і витрат (додаток N 10). Враховуючи особливості адвокатської діяльності, Головна державна податкова інспекція України рекомендує для використання у практичній діяльності таку форму книги обліку доходів і витрат:
N
п/п
Дата
звер-
нення
грома-
дянина
Прізвище,
ім'я по
батькові
Місце
прожи-
вання
відві-
дувача
Вид
послуг
Сума
сплачено-
го гоно-
рару
(авансом)
в крб.
Підпис
грома-
дянина
(нки)
Дата
нада-
ння
пос-
луги
Сума
доп-
лати
гоно-
рару
Сума
поверну-
того го-
норару
(в крб.)
Підпис
грома-
дянина
(нки)
Всього
отри-
мано
гоно-
рару
Сума
витрат,
пов'я-
заних з
діяль-
ністю
Сума до
ходу,
який пі
длягає
оподат-
куванню
1234567891011121314
У книгу вносяться всі замовлення, які надходили протягом кожного робочого дня по кожній окремо наданій послузі. Номер по порядку проставляється по кожній послузі.
У разі закінчення книги всередині року порядковий номер послуг продовжується в новій книзі, виходячи з останньої послуги, записаній у використаній книзі. Використана книга закривається відповідними записами про перенесення сум невідпрацьованих гонорарів у нову книгу, де робиться про це запис.
Про суми гонорарів, що повністю або частково повертаються клієнтам, робиться відповідний запис у графі 10. У випадках, коли адвокати звільняють окремих громадян від сплати гонорару, про це робиться запис у графі 6.
У графі 6 також вказується сума внесеного гонорару, а у 9-ій - сума доплати до внесеного авансу.
У графі 12 вказується загальна сума одержаного гонорару (доходу) за звітний період (гр.6 + гр.9), зменшеного на суму повернутого гонорару (гр.10).
У графі 14 вказується сума гонорару (доходу), яка підлягає оподаткуванню (гр.12 - гр.13) у складі сукупного оподатковуваного доходу.
Заступник начальника В.А.Мороз