• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про конституційне подання

Центральна виборча комісія | Конституційне подання, Постанова від 19.10.2010 № 423
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Конституційне подання, Постанова
  • Дата: 19.10.2010
  • Номер: 423
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Конституційне подання, Постанова
  • Дата: 19.10.2010
  • Номер: 423
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
19.10.2010 N 423
Про конституційне подання
Відповідно до статей 147, 150 Конституції України, статей 13, 39, 41 Закону України "Про Конституційний Суд України", частини першої статті 1, статті 2, пунктів 1, 2, 7 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Ухвалити текст конституційного подання до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення частини першої статті 76 Конституції України 1996 року стосовно строку повноважень Верховної Ради України VI скликання, обраної 30 вересня 2007 року.
2. Звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо офіційного тлумачення частини першої статті 76 Конституції України 1996 року стосовно строку повноважень Верховної Ради України VI скликання, обраної 30 вересня 2007 року (додається).
3. Визначити представниками для участі у розгляді цього подання у Конституційному Суді України заступника Голови Центральної виборчої комісії Магеру А.Й. та члена Центральної виборчої комісії Шелестова О.М.
Голова Центральної виборчої комісії В.ШАПОВАЛ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 19 жовтня 2010 року N 423
Конституційний Суд України
Суб'єкт права на Центральна виборча комісія
конституційне подання:
Представники: заступник Голови Центральної виборчої
комісії Магера А.Й.
член Центральної виборчої комісії
Шелестов О.М.
Конституційне подання
Центральна виборча комісія, яка згідно із статтями 13, 41 Закону України "Про Конституційний Суд України", пунктом 7 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" є суб'єктом права на конституційне подання щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України, звертається до Конституційного Суду України з клопотанням про необхідність офіційного тлумачення частини першої статті 76 Конституції України 1996 року (Відомості Верховної Ради України, 1996, N 30, ст. 141).
На обґрунтування практичної необхідності офіційного тлумачення вказаного положення Основного Закону України зазначаємо.
Рішенням Конституційного Суду України у справі про додержання процедури внесення змін до Конституції України від 30 вересня 2010 року Закон України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-IV визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
У вказаному Рішенні Конституційний Суд України зазначив про відновлення дії попередньої редакції норм Конституції України, які були змінені, доповнені та виключені Законом України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-IV.
Частиною п'ятою статті 76 Конституції України в редакції Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-IV передбачалося, що строк повноважень Верховної Ради України становить п'ять років. Відповідно до зазначеного положення Конституції України 30 вересня 2007 року обрано Верховну Раду України VI скликання.
Відповідно до частини першої статті 76 Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року конституційний склад Верховної Ради України - чотириста п'ятдесят народних депутатів України, які обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на чотири роки.
Таким чином, виникає правова невизначеність щодо строку повноважень Верховної Ради України VI скликання.
Відповідно до частини другої статті 15 Закону України "Про вибори народних депутатів України" чергові вибори депутатів проводяться у зв'язку із закінченням конституційного строку повноважень Верховної Ради України відповідного скликання і не потребують окремого рішення про їх призначення. Початок виборчого процесу оголошує Центральна виборча комісія у випадках та в строки, встановлені Конституцією України та Законом (частина третя статті 11 Закону) .
Частиною другою статті 16 цього Закону встановлено, що виборчий процес чергових виборів народних депутатів України розпочинається за сто двадцять днів до дня виборів. Відповідно Центральна виборча комісія зобов'язана оголосити про початок виборчого процесу не пізніше ніж за сто двадцять п'ять днів до дня виборів.
Отже, зазначене свідчить про наявність практичної необхідності у з'ясуванні строку повноважень Верховної Ради України, обраної 30 вересня 2007 року.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 13, 39, 41 Закону України "Про Конституційний Суд України", пунктом 7 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", просимо надати офіційне тлумачення частини першої статті 76 Конституції України 1996 року щодо строку повноважень Верховної Ради України VI скликання, обраної 30 вересня 2007 року.
З огляду на те, що згідно з частиною другою статті 16 Закону України "Про вибори народних депутатів України" Центральна виборча комісія повинна оголосити про початок виборчого процесу не пізніше ніж за сто двадцять п'ять днів до дня виборів, просимо визнати конституційне подання Центральної виборчої комісії невідкладним.
Додаток:
Конституційне подання на 2 арк. у двох примірниках.
Конституція України 1996 року (витяг) на ____ арк. у трьох примірниках.
Конституція України в редакції Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-IV (витяг) на ____ арк. у трьох примірниках.
Закон України "Про вибори народних депутатів України" (витяг) на ____ арк.
Закон України "Про Центральну виборчу комісію" (витяг) на ____ арк.
Секретар Центральної виборчої комісії Т.ЛУКАШ