• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності

Міністерство соціальної політики України | Лист від 06.09.2015 № 527/18/99-15
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.09.2015
  • Номер: 527/18/99-15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.09.2015
  • Номер: 527/18/99-15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
06.09.2015 N 527/18/99-15
Щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності
Департамент соціального страхування та партнерства Міністерства соціальної політики розглянув лист, повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. N 439) (далі - Порядок), якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.
Допомогу по тимчасовій непрацездатності необхідно розраховувати в такій послідовності:
1) розраховується середньоденна заробітна плата виходячи з фактичних виплат;
2) розраховується сума денної виплати (середньоденна заробітна плата збільшується на відсоток страхового стажу);
3) порівнюється сума денної виплати з виплатою, розрахованої з мінімальної заробітної плати;
4) якщо сума денної виплати не перевищує мінімальну виплату, ця сума множиться на кількість днів, які підлягають оплаті;
5) якщо сума денної виплати перевищує мінімальну виплату, то сума виплати розраховується виходячи з мінімальної виплати (враховуючи норму статті 19 Закону, без додаткового обліку відсотка страхового стажу).
Згідно з пунктом 28 Порядку, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, у тому числі внаслідок захворювання або травми, які пов'язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлена, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленої законом на день настання страхового випадку.
Допомога з тимчасової непрацездатності відповідно до цому пункту розраховується аналогічно пункту 29 Порядку (варіант I розрахунку, наведеного в листі), застосовуючи при цьому тарифну ставку (посадовий оклад), оскільки в такому випадку фактичні виплати в розрахунковому періоді відсутні.
Директор Департаменту соціального страхування та партнерстваА. Савенко