• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання інформації

Державна фіскальна служба України | Лист від 16.03.2015 № 8696/7/99-99-11-03-01-17
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.03.2015
  • Номер: 8696/7/99-99-11-03-01-17
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.03.2015
  • Номер: 8696/7/99-99-11-03-01-17
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
16.03.2015 N 8696/7/99-99-11-03-01-17
Головним управлінням ДФС в областях та м. Києві,
Міжрегіональному головному управлінню ДФС -
Центральному офісу з обслуговування великих платників
Про надання інформації
В зв'язку з чисельними зверненнями територіальних органів Державної фіскальної служби України про проблемні ситуації, які виникають при прийманні та обробці звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме повторне подання до граничного терміну звіту з типом "початкова" з виправленими помилками.
Відповідальним за правильність заповнення звіту є страхувальник згідно п. 2.17 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 N 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 20 вересня 2013 року за N 1628/24160 (далі - Порядок).
Відповідно п. 2.10 Порядку звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог цього Порядку, у тому числі без обов'язкових реквізитів, передбачених пунктом 2.8 цього розділу, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.
Наприклад, у разі виявлення помилки щодо невключення заробітної плати працівника у звіт за звітний період страхувальник не має права після закінчення терміну подання цього звіту повторно формувати та подати до територіального органу ДФС звіт з типом "початкова", а повинен виправити помилку як донарахування сум єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої і в попередніх звітних періодах у звіті (Додаток 4) за наступний місяць, а саме у таблиці 6, із застосуванням коду типу нарахування 2 "сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску" на підставі п. 4.9 розділу IV Порядку.
Також звертаємо увагу на те, що згідно п. 5.2 розділу V Порядку у разі виявлення страхувальником самостійно недостовірних відомостей, які подані після закінчення звітного періоду та/або накопичені в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідного територіального органу ДФС необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу та одночасно початкові документи із зазначеними вірними відомостями на одну застраховану особу разом з пояснювальною запискою щодо зміни відомостей.
Для належного виконання робіт та взаємодії підрозділів Державної фіскальної служби України при прийманні і комп'ютерній обробці звітності з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування забезпечити спільну роботу підрозділів реєстрації платників та електронних сервісів та доходів і зборів з фізичних осіб стосовно роз'яснення платникам про порядок подання звітності з єдиного внеску у разі виявлення помилок відповідно вимог Порядку.
Директор Департаменту реєстрації платників та електронних сервісівН. Г. Калєніченко