• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку

Міністерство доходів і зборів України | Наказ, Консультації від 06.05.2014 № 276
Реквізити
  • Видавник: Міністерство доходів і зборів України
  • Тип: Наказ, Консультації
  • Дата: 06.05.2014
  • Номер: 276
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство доходів і зборів України
  • Тип: Наказ, Консультації
  • Дата: 06.05.2014
  • Номер: 276
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.05.2014 № 276
Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку
Керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, з метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку (додається).
2. Інформаційно-комунікаційному департаменту (Косарчук В.П.) забезпечити оприлюднення цього наказу та розмістити на веб-порталі Міндоходів і у засобах масової інформації.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник МіністраІ. О. Білоус
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства доходів
і зборів України
06.05.2014 № 276
УЗАГАЛЬНЮЮЧА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку
В Узагальнюючій податковій консультації вживаються такі скорочення:
Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI - ПКУ;
Закон України від 08 липня 2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування" - Закон.
Відповідно до п. 295.1 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш, як до кінця поточного звітного року.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ст. 295 ПКУ).
Відповідно до п. 295.3 ст. 295 ПКУ фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої та п'ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Водночас зазначаємо, що платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.
Тобто вказана категорія платників єдиного податку на законних підставах може скористатись правом на тимчасову відпустку та при цьому використати можливість не сплачувати єдиний податок на період відпустки.
Разом з тим, відповідно до Указу у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та згідно з пунктами 1, 17, 20 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України на території України оголошено часткову мобілізацію.
На підставі Указу місцеві органи виконавчої влади за участі органів місцевого самоврядування забезпечують своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, на збірні пункти та у військові частини. Згідно з Указом мобілізація проводиться протягом 45 діб з дня набрання чинності Указом.
Враховуючи зазначене та з метою врегулювання питань нарахувань авансових внесків для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись ст. 101 ПКУ, матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах. При цьому контролюючі органи не застосовують до зазначеної категорії платників штрафні санкції та пеню з єдиного податку за період їх перебування на військовій службі.
На підставі Указу фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе). При цьому умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.
В.о. директора Департаменту
доходів і зборів з фізичних осіб

О.Р. Ревчук
( Текст взято з сайту Міндоходів України http://minrd.gov.ua )